Kodaveres põles rehielamu

Häirekeskus sai tulekahjuteate kell 22.18. Kustutama sõitsid kuus päästeautot Alatskivilt, Mustveest, Palamuselt ja Palalt ning operatiivkorrapidaja Jõgevalt. Nende kohale saabudes põles 225- ruutmeetri suurune palk- ja maakiviseintega maja juba lahtise leegiga. Hoones oli kolm gaasiballooni, millest üks plahvatas. Päästjatel kulus hoone kustutamiseks neli tundi. Tulekahju põhjus on veel selgitamisel, kuid esialgsetel hinnangutel võis see saada alguse maja lähedal põlenud lõkkest.

 Teisipäeva õhtul oli Jõgeva vallas Võduveres 5×6 meetri suurune lüpsiseadmete kuur üleni leekides. Juba oli tuld võtnud ka sellest kõigest paari meetri kaugusel olnud suure hoone nurk. Päästjad suutsid ära hoida tule leviku teistele hoonetele, kuid majandile kuulunud kuur ja seadmed hävinesid.

Eile hommikupoolikul kustutasid päästjad Jõgeval Eesti Metalli laoplatsil kahte konteinerit, kus põletati vasest juhtmete ja seadmete isolatsiooni. Kuigi tuli oli töötajate kontrolli all, nõudis keskkonnainspektsioon selle kustutamist. Selleks kulus kolm tonni vett.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus