Kodaveres peetakse kiigepidu

Kodavere III kiigepeol osalevad endise Kodavere kihelkonna tantsurühmad Palalt, Rannalt, Kodaverest, Alatskivilt, Assikverest ja Lümatist. Külalistantsijad tulevad Kongutast, Varalt, Kolkjalt ja Tartust. Muusikalised vahepalad Alatskivi Kaunite Kunstide Kooli instrumentaalansamblilt “Lepalind”

Tantsurühmad esitavad kodus ettevalmistatud kava. On ka paar ühist rühmatantsu. Kahetunnise kontserdi tantsude vahepausid sisustab peojuht Maret Rätsep oma koostatud tekstidega. Ettekandele tuleb Kodevare murrakus luuletus. “Mind hakkas häirima, et kiigepeol on ainult tants, aga kiikumisest ning selles tähtsusest ei räägita. Sel aastal on siis esinemiste vahel ka tekstid kiikumisest ja selle tähtsusest,” sõnas Maret Rätsep.

“Kontserdikava paneme me paika peaproovis, sest kõik rühmad esitavad kodus ettevalmistatud tantse,” rääkis peojuht Maret Rätsep.

Kiigepidude korraldamise juures on Kodavere juurtega Virve Jõgeva, kes tahab hoida alal kiigepeo traditsiooni. Esimene kiigepidu toimus 1998 aastal Alatskivi Hirvepargis. Kodaveres toimub kiigepidu kolmandat aastat järjest. Kiigepeo eesmärk on vanade traditsioonide alalhoidmine tantsides, kiikudes ja lauldes.

“Kiigepidu eeldab kiike ja kuna meil siin Liivi muuseumi juures on see olemas, siis toimub pidu siin,” rääkis Liivi muuseumi juhataja Margit Kilter.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus