Kodavere kihelkonna laste spordipäev

 

Anna Haava nimelise Pala Kooli staadionil peetud Kodavere kihelkonna lasteaedade spordipäeval selgitati välja paremusjärjestus mitmel spordialal võisteldes. Üldkokkuvõttes saavutas esikoha Alatskivi, teiseks jäi Koosa ja kolmandaks Pala lasteaed. Meelelahutust pakkusid nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele metsloomakostüümides kohtunikud ja teised spordipäeva eestvedajad.

Kodavere kihelkonna lasteaedade spordipäevad toimuvad alates  2009. aastast. Tänavu päeva korraldanud Pala lasteaia õppekasvatustöö ala juhataja Tiina Karu sõnul asub piirkonnas seitse lasteaeda, kuid osalema oli tuldud viiest.

„Tuldi Jõgevamaalt Palalt, Tartumaalt Alatskivilt, Koosalt, Varalt ning Kavastust. Kodukandi au saadeti kaitsma lasteaedade edukamad spordipoisid ja -tüdrukud. Kui vanuse järgi öelda, võistles kuueaastasi lapsi neli, viieaastasi ning nelja-aastasi kolm. Mõõtu võeti palliviskes, jõutõstmises, topispalli viskes, kaugushüppes, kolmekümne meetri jooksus, tõukeratastega slaalomis, teatejooksus ja teatevõistluses,” rääkis ta.

Kõik spordipäeval kaasa löönud võistkonnad said kringli, igale osalejale anti diplom ja šokolaadimedal. Auhindade valimise järjekord sõltus paremusjärjestusest, Alatskivi lasteaed viis kaasa ka rändkarika. Edukamad selgitati välja ka spordialade kaupa ja nemadki said auhinna.

Pala lasteaed tuli Kodavere kihelkonna spordipäeval esimeseks 2013. aastal, mil nad olid esimest korda osalema kutsutud.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus