Kodanikupäeval meisterdati noortekeskuses helkureid

Neljapäeval oli Jõgeva linna noortekeskuses suur ühine helkurite meisterdamine koos noorsoopolitseiniku Kersti Raikülaga.

Noorsoopolitseinik rõhutas, et praegusel pimedal ajal peab kindlasti helkurit kandma, ainult nii on jalakäija autodele nähtav. Noortel on enamasti helkurid olemas, isegi mitu: kellel riiete, kellel koti küljes. Noorsootöötaja Marju Saviauk näitas omakootud helkurlõngast mütsi, mis pimedas kaugele näha. Samasugusest lõngast võib kududa ka salle ja kindaid. Kersti Raiküla sõnul on need kõik head lahendused, mis sobivad aga vaid  õige helkuri täiendamiseks. “Helkur tuleb kinnitada paremale poole, põlve kõrgusele,“ rääkis ta. “See on just paras kõrgus, kust auto tuled kõige paremini vastu peegeldavad. „Kõik muu helkiv võib olla sellele lisaks. Mida rohkem särame, seda parem. Kasuks tulevad ka heledamad riided ja taskulamp.”

Noorsoopolitseinik rääkis oma kogemustest, et nii mõnigi kord ei kanna inimesed helkurit, kuna arvavad, et nende riietel on juba helkivad ribad olemas. “Kuid sellest ei piisa. Pesemine kahjustab helkurkangast ning see enam kuigi palju ei helgi,” nentis ta. Vaike Gea, kes helkureid välja lõikas, rõhutas omalt poolt, et liikluses peab ka muus osas hoolikas olema, tähelepanelikult vaatama ja kuulama. Tänaval liikudes ei tohi kõrvaklappidest muusikat kuulata ega telefoniga mängida.

Helkureid meisterdanud Laura Liis nentis, et helkur on tõesti odavaim elukindlustus ning kõigil peab see olema. Idee valmistada helkureid valgustpeegeldava kile jääkidest sai noorsootöötaja Marju Saviauk, kui leidis, et sellise materjali tükke oli  lisatud õppematerjalide hulka. Marju võttis õpiku väljaandjaga ühendust ning uuris, kas noortekeskuse tarbeks on võimalik veel sellist kilet saada. Peagi oligi kast kiletükkidega kohal.

Kääridel lasti nobedalt käia, välja lõigati kõikvõimalikke kujusid. Oma sõpradele ja perekonnaliikmetele käis helkureid tegemas paarkümmend noort.

Meisterdajad ühinesid helkurikõnniga

Pärast meisterdamist kogunesid noored Jõgeva politseimaja ette, et ühineda samal päeval toimunud ettevõtmisega “Helkuriga sõbraks”. Koos noorsoopolitseiniku ja vabatahtlikega kontrollisid noored, kas kõigil linnas liikujatel  on helkurid. Kel ei olnud, said selle kingiks koos selgitusega, kuidas helkurit kanda ja miks see väga vajalik on. Need, kel  helkur olemas oli, said kiita, et nad teistele heaks eeskujuks on. Helkurikõnd toimus Jõgeval teist aastat järjest ja tänavu  jagati 140 helkurit. Mõned neist jõudsid ka kultuurikeskuse ette jõulupuu külge, et need, kel helkurit veel ei ole, sealt endale võtta saaksid. Koos noortega osales helkurikõnnil pea 40 linlast.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus