Kodanikeühenduste üleskutse: ehitame Eestit üheskoos!

Õige pea on käes Eesti Vabariigi juubeliaasta. Neil päevil 90 aastat tagasi, 28. novembril 1917 kogunes üle Eesti inimesi Tallinna, mil Maapäev kuulutas end kõrgeimaks võimuks Eesti pinnal. Ilma kodanikualgatuseta ei oleks oma riiki sündinud ? kusagil ei olnud keegi ette kirjutanud, et riik tuleb välja kuulutada, et seda tuleb ise juhtida. On õnn, et tänasel päeval on meil jälle oma riik olemas ning selle loomise nimel enam võitlema ei pea. Küll aga tuleb teda hoida ning meie väikest riiki suureks ühiskonnaks kasvatada.

Eesti Vabariigi juubeliaasta tunnuslause on “Ühiselt ehitatud riik”. Ühise ehitamise mõte viitab nii aastakümnete taha kui ka praegusse aega, mil me oma ühiskonda igapäevaste tegemiste kaudu aina edasi kanname.

Tähistagem oma riigi 90. sünnipäeva koos. Teeme seda nii, et tekiks kindlustunne, et Eesti on tervik. Nii ajas kui ruumis. Et tekiks kindlustunne, et kõik, kes me Eestis elame, oleme südid, teotahtelised, hoolivad, uuendusmeelsed ja koostöövalmid.

Koos tegemises on väge ja võimu. Kutsume kõiki Eestimaa inimesi ja kodanikuühendusi ühiselt mõtlema ja tegutsema. Kindlasti leiame nii juubeliaastal kui ka edaspidi kohti, kus vaja käed külge panna. Peame simmanit Eesti sünnipäeva eelõhtul 23. veebruaril ja lööme maikuus käed külge roheliste algatusel “Teeme ära 2008?, kus koristame ära prügihunnikud kõikides avalikes paikades, metsades ja randades. Kuulutame juuni talgutekuuks ning teeme Võidupüha-eelsel nädalavahetusel korda hooletusse jäänud paigad  ja aitame ühiselt neid, kes abi vajavad.

Löögem kaasa ja pühendagem oma head mõtted ja teod Eestile!

EMSLi nõukogu

blog comments powered by Disqus