Kodakondsus- ja migratsiooniameti Jõgeva büroo jätkab tööd

Kuigi kavandatavate eelarvekärbete tõttu ähvardas mitmeid kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) büroosid sulgemine, võivad Jõgeva inimesed esialgu rahulikud olla, sest  praegu sulgemisplaanidest enam ei räägita ja ameti uksed on endiselt avatud.

“Hetkel küll puuduvad signaalid, et mõni büroo sulgeda tuleks või mingeid ümberkorraldusi tegema peaks,” kinnitas KMA pressiesindaja Maimo-Lii Paloveer.

Siseministeerium oli mullu suvel andnud korralduse valmistada ette stsenaarium juhuks, kui rakendub ettepanek kärpida järgmisel aastal riigiasutuste tegevuskulusid kaheksa protsenti. Ligi poole kodakondsus- ja migratsiooniameti eelarve vähenemisest pidi katma regionaalbüroode sulgemisega saavutatav kokkuhoid 8,1 miljonit krooni. Sulgemisoht ähvardas peale Jõgevat veel kümmet maakondlikku teenindusbürood.

“Meid puudutav eelarvekärbe ei saanud teoks ja me jätkame kõikjal Eestis oma tavapärast tegevust,” ütles Paloveer. Kõikide ameti toimingute osas, välja arvatud varjupaik,  tegeleb igas maakonnas elanike probleemidega teenindusbüroo. Bürood teenindavad kliente ühtse andmebaasi alusel üle kogu Eesti.

KMA Jõgeva büroo asub aadressil Aia 8 ja klientide vastuvõtt toimub E, T, R 9.00-17.00, K 9.00-18.00, N 9.00-16.00. Iga kuu esimesel neljapäeval on büroo suletud.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus