Koalitsioon ei toetanud õpetajate 12-protsendilist palgatõusu

Seetõttu võttis ettepaneku teinud Res Publica esimese kümneminutilise vaheaja plaaniga seista õpetajate palkade eest ja kavatseb vaheaegu võtta senikaua, kuni koalitsioon nende ettepanekuga nõustub.

«Res Publica fraktsioon jälgib murega valitsuskoalitsiooni tegevust õpetajate palgaküsimuse käsitlemisel,» teatas erakond, märkides, et hoolimata sellest, et valitsuskoalitsioon on sõnades välja öelnud oma prioriteedina hariduse, räägivad 2005. aasta riigieelarve numbrid teist keelt.

«Kohalikele omavalitsustele üldhariduskoolide kuludeks minevad vahendid kasvavad aga vaid 3,7 protsenti ning isegi eeldades, et kõik mittepalgakomponendid külmutatakse, kasvavad vahendid õpetajate palkadeks maksimaalselt 4,4 protsent,» ütles erakonna juht Taavi Veskimägi.

Ta tuletas meelde, et samal ajal on erinevad ministrid välja käinud väga erinevaid palgakasve kaheksast kolmekümne protsendini.

«Tegelikkus on aga see, et eelarvenumbrid ei taga munitsipaalkoolide õpetajate palgakasvu isegi eesti keskmise palgakasvu tasemel välja arvatud juhul, kui õpetajate arv väheneb vähemalt 4 protsenti, mis tähendab ligi poole tuhande õpetaja töökohtade kadumist.»

Veskimägi lubas, et Res Publica fraktsioon kavatseb kasutada kõiki parlamentaarseid meetodeid, et sellele probleemile tähelepanu juhtida ja saavutada õpetajate palga õiglane kasv oludes, kus riigieelarve kasvab paremini kui kunagi varem.

VOOREMAA


blog comments powered by Disqus