Klassikaraadio kontsert Lustiveres

Täna saab Lustivere kultuurimajas kuulata Klassikaraadio kontserti.

Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus rääkis, et kool andis  Klassikaraadiole juba kevadel teada, et on kontsertide projektis osalemisest huvitatud.

Juba siis sai kokku lepitud nii kontserdi kuupäev kui kellaaeg. Lustivere külaseltsi tegevdirektor Vello Pelisaar lausus, et hiljuti käis Klassikaraadio rahvas ka Lustivere koolis ja temagi oli juhuslikult seal.

Ilmnes, et koolimaja võimla akustika pole kontserdiks eriti sobiv  ja nii lepitigi siis kokku, et kontsert saab teoks Lustivere kultuurimajas. Seega astuvad täna sealse kultuurimaja saalis publiku ette tšellist Johanna Randpere, pianist Auli Lonks ning flöödimängija Pipilota Neostus.

Muusikamänedžer Merli Antsmaa sõnul avastasid nad Lustivere kui sobiva kontserdipaiga juhuslikult internetist ja ka nii-öelda  näpuga mööda maakaarti vedades.  Juba kohanimi  tundus tore ja lustakas. Nüüd on neil rõõm tõdeda, et valisid kontserdipaigaks aasta küla tiitlit kandva küla.

Pealkirja all “Klassikaraadio tuleb külla” on kontserte korraldatud alates 2012. aasta kevadest. Eelkõige noortele mõeldud klassikalise muusika kontserdid on saanud teoks igal kevadel ja sügisel. Külastatud on 32 kooli, millele lisandub nüüd sügisel veel 10 kooli. Merli Antsmaa kinnitusel on tal hea meel, et väikestes kohtades teevad omavahel tihedat koostööd kool ja kultuurimaja või rahvamaja. Nii on võimalus leida kontserdiks sobivaim ruum.  

Kontserte andma otsiti noori lõbusaid muusikuid, kellel on olemas head pillimängukaaslased ja kes on kõik vahvad esinejad. Mänedžer tõdes, et seekord on esinejate ridadesse sattunud tõesti väga noori muusikuid.

Lustivere kontsert siiski raadioeetrisse ei lähe, küll aga lindistatakse eeloleval neljapäeval Sauel toimuv.  

Tuuri kontserdid on tasuta ja kõik muusikahuvilised on täna ennelõunal Lustivere kultuurimajja oodatud.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus