Klambritega kuulutus talu nimetahvli külge?

Laupäeval külastasin Voore kandis Arukülas kuulsat Mällo roosiaeda. Hämmastas, et sealtkandi talude nimetahvlid olid “rikastatud” kahe kuulutusega – kutsega külastada 17. augustil peetavat rukkimaarjapäeva laata ja Saare valla sünnipäevapidu. Kuulutused olid üles pandud neljapäeva hommikul, need olid  klambritega löödud lausa talunime peale. Taluelanikud polnud neid kaheksat laksatust kuuldes taibanudki, millega tegu. Hiljem oldi üsna kurjad oma kena nimetahvli rikkumise peale ja kisti need kuulutused maha; osa klambreid jäidki roostetama.

Selline teguviis – kasutada võõrast vara oma kuulutuste paigutamiseks ilma omaniku loata — on igatahes hukkamõistu väärt. Paraku kirendavad paljud seinad hoolimatult üles löödud kuulutustest, mida nende panijad hiljem ei suvatse eemaldada ja mille kinnitused-klambrid jäävad roostetama ja värvipindu rikkuma. Niisugune kuulutamiste ülespanek on ju väärtegu ja seina omanik on õigustatud protestima, isegi kahju hüvitamist nõudma.

Igatahes minu silmis jätsid need kuulutused häbipleki selle sünnipäeva ja leivapeo korraldajatele.

OLAV RENNO,

Eesti Looduskaitse Seltsi auliige

 

Vald taunib taolist käitumist

Kindlasti on selline teguviis taunitav ja uurin välja, kes need kuulutused sellisel moel paigaldas. Selles olen aga kindel, et kuulutuste paigaldaja tegutses oma arust parimat soovides (et kõik Saare valla inimesed tuleksid laadale kauplema – ostma ja avalikust sündmusest osa saama). Uurin nende kahe talu inimestelt välja, kas  tegu neid ka nii sügavalt riivas. Ja kui see on nii, siis loomulikult palun valla nimel vabandust. Mõistlik oleks olnud need kuulutused siiski postkasti panna.

Kuulutuste paigaldamiseks on vallas olemas vastavad infotahvlid, mida ka seni on kasutatud.

Mõistlik olnuks teavitada sellest ebasündsast kuulutuste paigutamisest ka vallavalitsust.

JÜRI MOROZOV,

Saare vallavanem

blog comments powered by Disqus