Klaasikojas tahetakse luua kohamäärusega meeneid

Palamuse klaasikoda kolis hiljuti oma senisest asupaigast Rehe-Möldre aidast endise Riina poe ruumidesse aleviku keskel. Uusi ruume oli klaasikoda endale otsinud juba mõnda aega, sest senises paigas oli võimalik tegutseda ainult soojal ajal. Ettevõtja Riho Jaanuska otsis samal ajal jälle seda, millega täita oma kodumaja alumine korrus, mis pärast kaupluse tegevuse lõpetamist tühjaks oli jäänud.

 Uues kohas on klaasikojal avar ja valge tööruum, ekspositsiooni- ja müügiruum, kontoriruum ning ahjuruum. Ka edaspidi kavatseb Palamuse klaasikoda korraldada projektipõhiseid koolitusi ning pakkuda külaliskunstnikele võimalusi oma loomeideede rakendamiseks. Selle kõrval mõtlevad aga klaasikoja juhatuse liikmed Ene Luik-Mudist ja Riho Jaanuska aga uute meenete väljatöötamise peale.

„Ideid on pähe kogunenud nii palju, et aeg-ajalt ei lase need öösel magadagi,” ütles Ene. Riho lisas, et tema meelest on Eestis puudu nn kohamäärusega meened, mis kohe peale vaadates mingi kindla paigaga seostuksid. Neid võikski Palamuse klaasikojas välja töötada ning mitte ainult Palamuse jaoks.

„Et traditsioonilise mõtlemisega inimesed selliseid asju välja mõelda ei suuda, tuleks klaasikoja ümber koondada tavatu mõtlemisega inimesi,” ütles Riho Jaanuska. Lihtsamate meenete valmistamisega saavad Ene Luik-Mudisti sõnul hakkama lapsedki ning see võib kujuneda neile taskuraha teenimise allikaks. Tööd saab pakkuda ka täiskasvanud meisterdamishuvilistele.

Veel tahaks Ene hakata klaasikojas korraldama klubiõhtuid, kus poliitikutest, majandus- või kultuuritegelastest külalised vabas ja neutraalses ümarlauaõhkkonnas kohvitassi taga aktuaalsetel teemadel räägiksid. Potentsiaalset publikut peaks Ene arvates Palamusel ja selle ümbruses jätkuma.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus