Klaar tunnustas Jõgeva infopunkti tööd

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Toivo Klaar tunnustas Europe Direct Jõgeva infopunkti tööd, kinnitades, et siinsed töötajad on aktiivsed. Tema sõnul koostavad infopunktid ise endale tegevusprogrammi ja hakkavad seda ellu viima. Need tegevuskavad vastavad tema kinnitusel kohalikele vajadustele.

“Infopunktid põhinevad omaalgatusel, Euroopa Komisjon ei ole neid peale surunud,” märkis ta. Passiivseid punkte tema kinnitusel pole ja üldjoontes toimib süsteem meie maakondades hästi.

Europe Direct infopunktid aitavad tuua Euroopa Liidu inimestele lähemale,” rõhutas Klaar. Oluline on tema hinnangul seegi, et infopunkti töötajad käivad maakonna koolides ja erinevatel üritustel. Kohalolek tagab Euroopa kohta käiva sõnumi jõudmise oluliselt suurema arvu inimesteni, kui meie suudaksime seda Tallinnast teha,” lisas ta.

Klaari kinnitusel on kõikidel infopunktidel üksteiselt midagi õppida, sellepärast korraldataksegi regulaarselt koolitusi ja kokkutulekuid. Suvel näiteks kohtuvad Euroopa Komisjoniga seotud infovõrgustike töötajad Hiiumaal. Europe Direct infopunktide töötajad käivad koos kord kvartalis, omavaheliste mõttevahetuste korraldamiseks on taoline kohtumissagedus üsna optimaalne.

Üle Euroopa tegutseb rohkem kui 500 infopunkti, nende töötajad saavad kokku kaks korda aastas. Tõsi, nendel kokkusaamistel ei osale kõik infopunktid korraga, vaid igast riigist mõned. Teiste Euroopa riikide infopunktide baasil võiks luua rohkem kontakte ja pakkuda võimalusi näiteks õpetajatele või ka kohalike omavalitsuste töötajatele teha tutvumisvisiit. Taolisi kontakte saaks rohkem ära kasutada tutvuste loomiseks ning kogemuste vahetamiseks,” rääkis ta. Tegemist on üsna uue ideega.

Viimaste nädalate jooksul on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht külastanud Valga ja Võru ning Põlva infopunkte, et tutvuda nende tööga ja pakkuda vajadusel  omapoolset abi. Maakondades on praegu kokku kaheksa Europe Direct infopunkti.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus