Kitarrifestivali avalöök Viljandis

Nauditava kontserdi andis 22. septembri õhtul Viljandi kitarrifestivalil Riho Sibul Electric Trio koos Andres Põldrooga. Esitatud lood olid kitarrifännidele tuttavad, aga mõningane kõhklus ja ootusärevus oli ikka, sest polnud ju teada, millisel tasemel on nüüd, pärast pikka Eestist eemaloldud aega kunagine tippkitarrist Andres Põldroo.

Kontserdi kuulajad võisid veenduda, et maailma parimate kitarristide loomingu ja samas ka Riho Sibula lugude esitamisega tuldi väga hästi toime.

Teiste ansambli liikmete Raul Vaigla ja Toomas Rulli esinemisi on olnud eelnevate aastate jooksul võimalik piisavalt kogeda. Seekordne kontsert oli hästi planeeritult dünaamiline. Jimi Hendrixi ja John Mclaughlini repertuaar oli ansamblile esitamiseks jõukohane, kuigi Eestis on võrdlemisi vähe neid kitarriste, kes sellega hakkama saaksid. Tuntud headuses õnnestusid ka Riho Sibula lood.

Täissaalile läinud kontsert oli meeldejääv ja tahaks loota, et  Sibula ja Põldroo koostöö jätkub. Üllatusena tuli seegi, et Jimi Hendrixi loos sai kuulda ka Andres Põldroo lauluoskust. Kuigi nimetatud autori laule vähegi usutavalt laulda on üsna keeruline, sai Põldroo sellega väga hästi hakkama. Oli väärt kontserdielamus.

FELIKS HERMAN

blog comments powered by Disqus