Kirna karikal individuaalarvestuses parim Andre Peemot

Utsali lasketiirus peeti Kaitseliidu Jõgeva maleva 27. aastapäevale pühendatud laskevõistlus Kirna karikas, individuaalarvestuses võitis Andre Peemot Mustveest.

Laskevõistlusel panid ennast proovile Jõgeva maavalitsuse, Jõgeva linnavalitsuse, politsei- ja piirivalveameti piirivalvebüroo, lõuna prefektuuri Mustvee kordoni ja Jõgeva politseijaoskonna, lõuna päästekeskuse Jõgeva päästepiirkonna ning Kaitseliidu Jõgeva maleva viieliikmelised võistkonnad. Laskevõistlusel lasti lamades, põlvelt ja püsti laskeasenditest ning tulemusi hinnati nii meeskondlikult kui ka individuaalarvestuses.

Esimest kolme võistkonda autasustati karikatega ning individuaalarvestuse parimad said medalid. Individuaalarvestuses võitis Andre Peemot Mustvee kordonist, teise koha sai Taivo Teder Jõgeva malevast ja kolmanda Kaido Õim Jõgeva malevast. Võistkondlikus arvestuses noppis esimese koha Jõgeva malev. Teine koht läks Mustvee piirivalvekordonile ja kolmas Jõgeva politseijaoskonda.

Tänavu 23. augustil möödus Kaitseliidu Jõgeva maleva asutamiseset 27 aastat. Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik kolonelleitnant Tarmo Laaniste selgitas, et laskevõistlus kutsuti sellest suvest ellu, et tähistada maleva asutamise aastapäeva. Laskevõistlus on suunatud maleva peamistele koostööpartneritele Jõgeva maakonnas. “Võistluse eesmärgiks oli propageerida laskesporti, tõhustada asutuste omavahelist koostööd ja vahetut suhtlemist,” lausus Laaniste.

Lisaks said koostööpartnerid ülevaate Kirna väljaõppekeskuse tingimustest ja võimalustest, tutvusid Kaitseliidu relvastusse kuuluva automaadiga AK-4 ning tähistasid üheskoos Kaitseliidu Jõgeva maleva sünnipäeva. Malevapealik Tarmo Laaniste peab ühiste ettevõtmiste ja kokkusaamiste korraldamist asutuste ja organisatsioonide koostöö tõhustamisel võtmetähtsusega teguriks. “Aktiivse partnerlussuhte hoidmine tagab lisaks asjaosaliste sotsiaalse võrgustiku laienemisele võimaluse vastastikuse koostöö vorme modifitseerida ja edukamalt ühiseid eesmärke saavutada,” märkis Laaniste.

Jõgeva linnavalitsuse meeskonnaga neljanda koha saavutanud abilinnapea Mati Kepp sõnas, et koostööpartnerite suhtlemine väljaspool ametlikku keskkonda on väga tervitatav. “Omavaheline mitteametlik suhtlemine oli kosutav. Kindlasti annab see koostööle tulemuslikkust ja üksteise probleemidest parema arusaamise,” sõnas Kepp. Jõgeva linnapea Raivo Meitus peab linna kriisikomisjoni esimehena oluliseks koostööd erinevate üksuste vahel – igapäevaselt töötatakse koos rahva julgeoleku ja heaolu heaks. “Mida suurem on koostöö, seda kiiremini suudame lahendada erinevaid olukordi. Oleme koostamas Jõgeva linna kriisireguleerimise tegevuste kava, et iga liige teaks enda ülesandeid kriisi puhkemisel,” sõnas Meitus. Järgmisel aastal on Kaitseliidu Jõgeva maleva aastapäeva tähistamisel on, lisaks Kirna karika laskevõistlusele, plaanis korraldada koostööpartneritele ja kohaliku omavalitsuse esindajatele infopäev või seminar, kõigile huvilistele lahtiste uste päev ning ajalooline fotonäitus staabi- ja tagalakeskuses.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus