Kirju kooslusega ansambel pakub nii kodumaist kui ka välismaist

21. juunil astub Paduvere jaanitulel üles Tartust pärit IISI VEIV, kes saabuvat pidu pikisilmi ootab, et kuulajatele näidata, mis on see, mis sõpru endid niivõrd paelub – ikka muusika. Kuulda saab nii aeglast armastuslaulu kui ka tempokamat tantsulugu.


IISI VEIV on sõpradest koosnev muusikaline kooslus Tartust, kus üksteist tuntakse juba 12 aastat. Bändi koosseisu kuuluvad Veronika Uibo (vokaal), Katri Laine (rütmid), Siim Laine (kitarr) ja Peeter Jõeloo (bass). Nimi IISI VEIV sündis mitut aspekti arvestades.

Esiteks on tegemist eestikeelse hääldusega inglisekeelsest väljendist, kus „iisi“ viitab lihtsale  ja liikuvale muusikale, mida bänd viljeleb, ning „veiv“ tähendusele „laine“, sest füüsikalises mõistes ongi muusika helilaine. Lisaks kui vaadata liikmete perekonnanimesid, siis pooled bändiliikmetest kannavad nime Laine. Niisuguse kirjapildi kasuks otsustati ka seepärast, et esituses on nii eesti- kui ka inglisekeelsed laulud.

Bändi sünd ja repertuaari valik

Juured ulatuvad kõikidel liikmetel Võrumaale, kus 12 aastat tagasi esimest korda pubis kohtuti, ning pärast mitmeid aastaid ülikooliõpinguid, tööotsimisi ning kolimisi, jõudsid kõik neli viimaks Tartusse, kus esimene mõte bändist sündis seoses ühe sõbra sünnipäevapeoga.

Muusikaga on kõik seotud olnud juba koolieast saadik, kuid esimese repertuaari sünnini jõuti möödunud aasta septembris. Alustuseks valiti lood armastatud kodumaise naisartisti loomingust, hiljem on kava täiendatud ka välismaiste poplugude seast.

Ka Paduveres esitatakse kavereid üsna tuntud artistidelt, kuid tehakse neid siiski omas meeldivas võtmes. Tulevikus plaanitakse ka omaloomingu kirjutamist ning esitamist, kuid esialgu nenditakse, et aeg peab selleks küps olema.

Disainerid ja õpetajad

Koosseisuliselt on tegemist justkui väga sarnaste, kuid erinevate inimestega. Elukutselt jagunevad liikmed kahte valdkonda: disainerid ja õpetajad.

Abikaasad Katri ja Siim on tegutsenud sisekujunduses ning töötavad nüüd disaini alal. Peeter on matemaatika- ja füüsikaõpetaja ning Veronika eesti keele ja kirjanduse õpetaja. Kuna kõikidel on põhitööle lisaks veel lisatöökohti või muid hobisid, siis on ühiste prooviaegade sobitamine üsna keeruline.

Katri tegeleb lisaks show-tantsuga, Siimul on IISI VEIV-ile lisaks veel üks bänd, Peeter õpib lisaeriala Tartu Ülikoolis ning Veronika on õpetajatööle lisaks ilmateadustaja „Aktuaalses kaameras“.

Küll aga on sõbrad siiani väga eesmärgipäraselt prooviruumis kokku ning tänu sellele mitmete esinemistega edukalt „hakkama saanud“. Üheskoos unistatakse veel ülesastumistest näiteks kohvikutes ja pulmapidudel.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus