Kirjanik Kristina Ruder luges Youtube’is oma uut raamatut

Eile oli rahvusvaheline lasteraamatupäev. Mitmes Jõgevamaa raamatukogus ja koolis kohtumas käinud lastekirjanik Kristina Ruder luges sel puhul esimest korda Youtube’is ette oma hiljuti ilmunud raamatut „Jänku-Juula merereis“, milles ta toonitab kaisu- ja mänguloomade tähtsust laste elus. Praegune eriolukord annab Ruderi arvates lugemisele hoogu juurde.


Raamatu loomisel oli mitu erilist hetke. „Esmalt tore laevareis, mis tekitab tänaseni raamatut kätte võttes sooja ja mõnusa tunde. Usun, et see mõjub sama vahvalt ja paneb naeratama. Teiseks sain täita ühe võrratu inimese unistuse. Lasila põhikoolis lastele esinedes ja raamatuid tutvustades rääkisime oma soovidest ja unistustest. Üks õpetaja tõstis käe ja ütles välja oma unistuse – tema suur soov on joonistada pilte lasteraamatusse.
Pärast vestlust sain näha selle õpetaja joonistusi. Pildid olid võrratud. Ja loomulikult, unistused tuleb ju täita. Samal hetkel tegin otsuse, et raamat „Jänku-Juula merereis” saab elu ja värvid just Lasila põhikooli kunstiõpetaja Ruth Kapperi illustratsioonidega.
Ma armusin nendesse piltidesse! Adele, vanaema ja Jänku-Juula olid nii ehedad, nii elavad, samuti teised tegelased. Kogu lugu sai juurde elu ja võlu, mida olin oodanud. Olen väga õnnelik, et sain täita Ruthi unistuse ning koostöös kunstnikuga värvilise ja ilusa raamatu,“ rääkis kirjanik.
Kristina Ruder peab lapse elus väga oluliseks mängu- ja kaisuloomade olemasolu. „See annab lapsele turvatunde, aitab fantaasial areneda ja sotsiaalselt paremini kohaneda. Kaisu- või mänguloomad panevad lapsed mänguliselt rääkima mänguasja kui sõbraga. Sellisel ajal toimub kõne areng, tegevuste läbimängimine ja mõistmine, jäljendamine ja vanemate tegude peegeldamine. Mänguasjadega mängimisel kinnistavad lapsed ühiskonnas ette antud reeglid mänguliselt, turvaliselt ja enese jaoks kergemalt. Mänguloom on igal hetkel sõber, vestluspartner ja kuulaja.”
Ruderi arvates tasub lasteraamatuid lugeda ka täiskasvanutel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus