Kirjandustuur jõuab Palamusele ja Jõgevale

 

Raamatukogupäevade järelkajana jõuab homme Jõgevamaale iga-aastane kirjandustuur “Eesti kirjanikud Eesti raamatukogudes”. Kolme tartlasest kirjaniku — Berk Vaheri, Valdur Mikita ja Urmas Vadiga — saavad kirjandushuvilised kohtuda kell 13.10  Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi saalis ja kell 17.15 Jõgeva linnaraamatukogu laste lugemissaalis.

Ükski kolmest mainitust ei tegutse ainult kirjanikuna. Berk Vaher (36) on lisaks sellele Tartu Ülikooli õppejõud ning kirjandus- ja muusikakriitik, Valdur Mikita (41) semiootik, Urmas Vadi (34) stsenarist, lavastaja, Vikerraadio kultuuritoimetaja ja saatejuht.

Berk Vaher osaleb ka Eesti kultuuripoliitika kujundamises ja otsib teid, kuidas tuua gümnaasiumiastme noorteni uusimat eesti kirjandust. Temalt endalt on ilmunud novellikogud Pilved asfaldile” ja Sekeldaja päevad” ning romaan Lugulaul”.

Valdur Mikita loomingut võib lugeda kogumikest Rännak implaluule riiki”, Kirsiõieturundus”, “Metsik lingvistika” ja Teoreem”. Viimases sisalduv novell Jänesekapsa teoreem” sai 2009. aastal August Gailiti novelliauhinna.

Urmas Vadi on näidendeis ja filmistsenaariumides käsitlenud selliseid persoone nagu Georg Ots, Valdo Pant, Mati Talvik ja Peeter Volkonski. Ta on viimaste aastate auhinnatumaid kirjanikke. Viimati sai Siugja Sulepea auhinna tema raamat Kirjad tädi Annele”.

Kolme tartlasest kirjanikuga on oodatud kohtuma kõik kirjandushuvilised. Palamusel korraldatakse kohtumine raamatukogu asemel koolis, et rohkem rahvast kuulama mahuks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus