Kirjandusklubis räägitakse Lydia Koidulast

Põltsamaa raamatukogu juures tegutseb juba üle aasta kirjandusklubi. Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on esmaspäeva, 10. detsembri õhtul toimuv kirjandusklubi pühendatud Eesti ühele armastatumale poeedile Lydia Koidulale, kelle sünnist möödub 24. detsembril 175 aastat.

Lydia Koidule tähendus Eesti rahvuslikus identiteedis on täiesti hindamatu. Tema romantiline isamaa lüürika, luuletused „Mu isamaa on minu arm“, „Sind surmani“,„Jutt“ ja paljud teised on olnud eestlaste enesetunnetuslik osa. Luuletaja sünniaastapäeva puhul on raamatukogus välja pandud raamatud tema eluloost ja loomingust.

Seekordses kirjandusklubis loevad luulet Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilased ning kõlavad laulud kitarri saatel. Aasta viimases kirjandusklubis tehakse kokkuvõtteid lõppevast aastast ning räägitakse uutest plaanidest.

Kirjandusklubi eestvedaja kunagise Põltsamaa keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Helle Rümmeli sõnul on klubil väga hästi läinud. Alguses ta küll arvas, et ilmselt tulevad kirjandusklubi salongiõhtutele põhiliselt pensionärid, ent tegelikultnii ei läinud. „Klubi liikmete seas on välja kujunenud umbes 15-liikmeline tuumik. Kui möödunud aastal oli kirjandusklubi külaliseks põltsamaalastele tuttav Heiki Raudla, oli teda kuulama tulnud päris suur hulk huvilisi. Tema rääkis oma äsja ilmunud aforismiraamatust ning ka teistest raamatutest,“ märkis Rümmel.

Igal kuul antakse inimestele koduseks ülesandeks midagi lugeda, kus loetu järgmises kirjandusklubis ühiselt läbi arutatakse. Möödunud aasta jõulukuul korraldati raamatukogus näitus lapsepõlve raamatutest. Jaanuaris rääkisid klubi liikmed oma lapsepõlveraamatutest ning need meenutused kujunesid väga emotsionaalseks ja nostalgiliseks, kus läbisegi naerdi ja poetati pisaraidki. Möödunud aasta lõppes kirjandusklubi liikmete jaoks ekskursiooniga Vargamäele. Tänavu minnakse Palamusele sealset uut muuseumi vaatama.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus