Kirjandushuvilised sõidavad Tammsaare radadele

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli eestvedamisel on juba hulk aastaid korraldatud väga mitmesuguseid reise.   On tutvutud nii meie väikese Eestiga kui käidud ka  hoopis kaugetel maadel.

  1. mail võtab Põltsamaa raamatukogu juures tegutsev kirjandus- ja reisiklubi ette sõidu Tammsaare radadele, „Tõe ja õiguse“ maile. Retk on pühendatud Tammsaare 140. sünniaastapäevale ja Eesti 100. sünnipäevale. Kohapeal tutvutakse Eesti 19. sajandi taluelu ja romaani „Tõde ja õigus“ tegevuspaigaga. Toimub ka ekskursioon Albu mõisas, mis on Järvamaa vanim mõis. Tammsaare isa Peeter Hansen ostis omal ajal talu Albu mõisnikult. Tammsaare oli esimene eestlane, kellele püstitati ausammas tema eluajal, ning loomulikult tehakse peatus ka selle juures. Reisi käigus külastatakse ka Järva-Madise kirikut, mis on üks väiksemaid ühelöövilisi kirikuid Eestis.

Tammsaare maile sõidetakse bussitäie huvilistega ja  praegu on bussis veel ligi kümne vaba kohta. Reis toimub giidi saatel. Sõidule saab end kirja panna mai keskpaigani või kuni kohti jätkub. Vastavat infot leiab Põltsamaa raamatukogu kodulehelt.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus