Kirikunoorte talvepäevad

Põltsamaal peetakse eilsest pühapäevani oikumeenilisi kirikunoorte talvepäevi pealkirjaga  “Ilmutus”.  Osalevad erinevate konfessioonide noored alates 12. eluaastast, samuti noortejuhid  ning vaimulikud.

Lisaks Eesti kristlikele noortele võtavad kirikunoorte talvepäevadest osa noored Soomest, Norrast ja Venemaalt. Rahvusvahelise projekti viib EELK Põltsamaa kogudus läbi koostöös kohalike koguduste noortega, maksta tuleb ka osalustasu.

Noortepäevade teemaks on kristlik kultuuripärand ja selle mõju tänapäeva elule. Kristlikul kultuuripärandil on olnud oluline mõju eestlaste hariduse ja kultuuri arengule, see on mõjutanud ka meie rahvakultuuri, tavasid ja kombeid.

Talvepäevade programmi raames saavad teoks Emmause missa, seminarid “Ilmutusega ja ilmutuseta,” mitmed töötoad, õhtuprogrammid, kontserdid ja ühislaulmised, vaba lava, üllatused ja palju muud. Töötubasid juhendavad Marek Tamm, Carl Heinrich Pruun (breiktants), Kertu Ütt (zumba), Mailiis Laur (kunst – pimekrokii), Hanna Hark (fotograafia), Riikka Seppelä (erinevad religioonid).

Lauluhuvilised saavad osaleda superstaarikonkursil, kus esitatakse vaimulikke noortelaule. Lauluvõistluse eelvoorust valib žürii välja 3-4 kandidaati, kelle seast publik valib  Talvepäevade Superstaari 2014.  Seminare juhivad Allan Kroll, Kristjan Luhamets, Mari Vahemägi, Riikka Seppelä jt. Varasem EELK Põltsamaa koguduse õpetaja Arho Tuhkru räägib oma elust ja rännakutest laias maailmas.

Talvepäevadel astuvad üles House Band, Silver Sepp, Vennad Reinarud, WOLF. Musitseerivad noored Tallinnast, Põltsamaalt ja Rakverest, EELK Põltsamaa koguduse noortekoor ja ülistusgrupp. Popp-pärimusmuusiku ja fantaasiapillide looja Silver Sepa ning vendade Reinarude kontserdile on oodatud kõik huvilised. See toimub laupäeva, 8. veebruari õhtul Põltsamaa kultuurikeskuses ja sinna pääseb piletiga.

Talvepäevade õhtuprogrammid sisaldavad  ühislaulmist, kõnesid, ülistuslaule, sketše ja üllatusi.  Laupäeval aga kutsutakse noortejuhte ja vaimulikke kaasa mõtlema teemal “Noorte usulised arusaamad ja areng multikultuurses maailmas”,   lektoriteks Tuuli Võsa ja Mari Vahemägi. Kristlike noorte talvepäevade korraldamisele aitavad toetajatena kaasa mitmed asutused, institutsioonid ning ettevõtted. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus