KIRI:Kas Jõgevale tulles “Pampers” püksi?

Olin ühel päeval just teel töölt koju kaupluses, kui mu mobiilile helistas tuttav, kes oli maakonna teisest otsast parasjagu Jõgeval. Ta oli käinud koos lapsega mitmes ametiasutuses asju ajamas. Mure oli ühtaegu piinlik ja tõsine. Tahtis teada, kas olen veel tööl, et siis saaks meie asutuse WCd kasutada. Et buss oli varsti väljumas, siis minu poole koju poleks ta enam jõudnud. “Lapsega käisin põõsa taga, aga ise ei tihka küll minna,” ütles ta. Õnnetuseks juhtus sellel päeval ka kaubahalli WC kinni olema.

Ma ei teagi, kuidas see asi lõpuks lahenes. Võib-olla surus mu tuttav häbitunde maha ja läks bussijaama kõrvale politseimaja seina äärde kükitama, nagu enne teda on mõned läbisõitjad teinud. Mis sa hädaga ikka teed.

Millal ükskord leitakse lahendus, et Jõgevale saaks avalik käimla? Kui oled mujalt ametiasju ajamas või läbisõidul, mis siis ikkagi teha? Neid, kellest probleemi lahendamine oleneb, asi ju isiklikult ei puuduta. Nemad pole linna külalised ega ka siit läbi sõitmas. Ilmselt sellepärast on kõik kurtmised kurtidele kõrvadele.

Et kaubahallis on WC, siis seda linna avalikuks käimlaks välja kuulutada on üsna vastutustundetu. Eeldades, et suuremates kaubamajades enamasti ka WC olemas on, seda küll sinna otsima minnakse, kuigi selleks tuleb läbi müügisaali minna. Majas sees on viidad olemas, aga on täiesti arusaadav, et linnas selle reklaamimisest pole kaubahall huvitatud. See teenus on ju mõeldud eelkõige kaubahalli külastajatele.

Mujalt Jõgevale tulijatele ei oskakski muud soovitada, kui et soetage endale aegsasti Jõgevale tuttavaid, kelle poole tööle või koju minna võite. Kui see aga võimalik pole, siis tuleb ilmselt tõepoolest “Pampersi” peale mõtlema hakata.

A. L.,
jõgevlane

blog comments powered by Disqus