Kiri: Rüüstati noored pargipuud

Mai keskpaigas sai Mustveesse Õigeusu kiriku tagusele jõekaldale rajatud ilus park. Parimate soovidega ja südamega istutatud puud läksid ilusasti kasvama. Et kohalike elanike jalgtee läks läbi pargi,  oli võimalus noorte puude ilu imetleda iga päev. Ainult et seda ilu ei jätkunud kauaks. Ööl vastu 12. juulit murti pooleks ja tallati jalge alla 15 noort puud.

Linnaelanikud on sellest ebainimlikust teost nördinud ? praegu on see meie kodulinnas eriti aktuaalne arutlus- ja jututeema. Kahju on noortest puudest, linnale on tekitatud suur moraalne kahju.

Puudeistutajaid haletseda pole vaja, me oleme optimistlikult häälestatud. Pargi istutamise eestvedajaks oli meie linna aukodanik, kõigi poolt lugupeetud dirigent ja pensionäride seltsingu Sõprus juhatuse esimees Valter Jaanus. Oleks vandaalidel olnud vähegi austust nii lugupeetud inimese vastu, siis nad poleks iialgi nii toiminud.

Mul on kahju, et mitmed puudeistutamisest osa võtnud ei olnud mitte kõige parema tervise juures, kuid appi tulid ikkagi, et anda oma panus uue pargi rajamisele ? silmailuks järgnevatele põlvedele.

Meie seekordne ühine soov muuta oma kodulinn kaunimaks ebaõnnestus. Jääme ootama uut kevadet ? istutame uued puud. Öeldakse, et jonn maksab raha. Ei, me teeme heast tahtest ka edaspidi, kui Jumal meile jõudu ja tervist annab!

Süütute ja pisarais pargipuude nimel AINO KOLPAKOVA     

blog comments powered by Disqus