Kiri: Rahuoru park vajab hooldamist

16. juunil Torma kalmistule minnes seisatasin Rahuoru pargis ja mõtlesin, kes küll selle pargi eest peaks hea seisma. Tundub, et sellel pargil polegi hooldajat. Rohi vohas, istepingid paistsid vaevu välja.

Kuid Torma Rahuoru park on igati tore peopaik. Siin on laululava, tantsupõrand ja istepingid. Kunagi esines siin ansambel Suveniir, Ervin Lillepea, peeti pensionäride piirkondlik suvepäev, jaanipäev ja muid üritusi.

Nüüd aga tundub, et see peoplats on oma tähtsuse kaotanud, sest suve jooksul peetakse siin ainult puhkpilliorkestrite festival.

Miks see küll nii on? Võiks ju korraldada ka muid üritusi.

Ei tohiks unustada, et Rahuoru park on üks kaalukamaid kultuurimälestisi. Siin oli tuntud vendade Moritz ja Georg Julius Schultzi ilus lapsepõlvekodu, mis sõjajärgses lammutustuhinas maha kisti.

Moritzast sai suurte teenetega kindral Krimmi sõjas, Georg Juliusest sõjaväearst ja meditsiiniakadeemia õppejõud Peterburis.

Ümbruskonna rahvale peaks Rahuoru park kultuurisündmuste tähistamise kohana alles jääma, selles paigas ei tohiks kultuurielu soikuda.

Selleks pole vaja muud kui organiseerimisvõimet ja head tahet.

Nõukogude võimu ajal olid kommunistlikud laupäevakud, nüüd võiksid olla töölaupäevakud. Usun, et inimesed tulevad küll kodunt välja. Rohtunud peoplats riivab igatahes silma. Ka Rahuoru pargis võiks muru ära niita ja peoplats korda teha. Või pole selleks veel sobiv aeg?

ALEKSANDER KÕRGESAAR
Vaiatu külast

blog comments powered by Disqus