KIRI: Palun juristi abi

Pöördun ajalehe kaudu abi saamiseks juristide poole, kes loevad seda kirja. Midagi muud ma enam oma olukorra parandamiseks teha ei oska.

Elan Jõgeva linnas Estakaadi tänav 6 asuvas majas. Mõni aasta tagasi rajati meie keldrisse mitteametlik saun. Et sauna ja minu korteri tõmbelõõrid ühtivad, siis tungib suits sauna kütmisel pidevalt minu eluruumi. Olen selle all kannatanud, praegu elan juba pidevas hirmus.

Viimane juhtum oli 18. jaanuaril. Olen kirjalikult pöördunud maja haldaja ASi Jõgeva Elamu ja ka politsei poole, kuid tulutult. Samuti olen helistanud hädaabitelefonil ja teavitanud probleemist. Abi pole ma kusagilt saanud. Viimati helistasin hädaabi numbril 18. jaanuaril. Operaator ühendas mind ametnikuga, kes pidi aitama probleemi lahendada. Nii see ametnik ka telefonis lubas. Ootasin kaks ja pool tundi, kuid abi ei saabunud. Lahkusin kodunt, sest vingus elada oli võimatu.

Pooleteise tunni pärast naastes oli küll suitsuvine läinud, kuid hais püsis toas. Ei aidanud ka õhutamine. Praeguse ilmaga ei saa jätta ka akent lahti. Aga hais püsib toas päevi.

Kõik asutused, kelle poole olen abi saamiseks pöördunud, ütlevad, et seadus ütleb nii ja naa. Seadust ma aga nii hästi ei tunne, et suudaksin otsuse langetada. Sellepärast otsingi abi juristilt. Tänapäeval on juriidiline abi kallis. Mina suudaksin maksta vaid sümboolset tasu.

Praegu elan hirmus, et ühel päeval ma enam ei ärka. Loodan, et keegi saab mind aidata.

KALEV UNT

blog comments powered by Disqus