Kiri: Meie oleme valitsuse tööandjad

Mind ajendas pastakat haarama praegu arutusel olev uus töölepingu seadus. Selle järgi võib tööandja töötaja oma suva järgi koondada või töötajale makstavat palka vähendada, põhjendades seda näiteks ettevõtte makseraskustega.

Kas meie peaminister ja ministrid on unustanud, kes on nende tööandja? Neile oleme tööandja meie, Eesti Vabariigi kodanikud.

Nii et ministritel tasuks küll väga hoolega kaaluda, mida rääkida, sest võib juhtuda, et meie, teie tööandjad, vähendame teie palka või koondame teid üldse ära.

Olen Eestis sündinud ja kasvanud ja 35 aasta jooksul pole siit ära käinud. Mind sundis pastakat haarama südametunnistus. Ministritel seda arvatavasti ei ole. Sest kuidas nad muidu saavad saata noori Eesti Vabariigi kodanikke Iraaki ja Afganistani onu Sami eest sõdima? Kas ministrid on tõesti nii rumalad ja usuvad, et Ameerika Ühendriigid tulevad meie pisiriiki ohu korral kaitsma?

Miks järjekindlalt nöögitakse politseinikke, päästetöötajaid ja meedikuid palkadega? Ma olen “surnud? olnud ja elan siiani just tänu arstide ning kiirabi ennastsalgavale tööle.

KOIT SALU

blog comments powered by Disqus