Kiri: Mehed ja võrdõiguslikkus

Avatud Eesti Fond ja Sotsiaalministeerium kutsuvad osalema konkursil “Mehed ja võrdõiguslikkus”.

Reedel, 23. märtsil kuulutasid Sotsiaalministeerium ja Avatud Eesti Fond välja projektikonkursi “Mehed ja võrdõiguslikkus”.

Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu alternatiivsetele meherollidele. Ootame projekte, mis tõmbaksid tähelepanu meestele, kes on õnnelikud näiteks pere või sõpradega aega veetes, ilma iga hinna eest tippu pürgimata. Niisuguse alternatiivse suhtumisega mehed on olemas, kuid nad ei leia ainult tööle pühendunud meestega võrreldes samaväärset kajastamist.

Sotsiaalministeeriumi tellimusel läbi viidud uuringu kohaselt arvab iga kolmas mees, et pere majandusliku toimetuleku peaks kindlustama mees, samas kui naistest arvab niimoodi vaid iga viies. See näitab, et naiste suhtumine ja ootused on viimaste aastate jooksul silmatorkavalt muutunud, kuid paljude meeste arusaamad mehelikkusest on kivinenud.

Konkursil on võimalik toetust taotleda filmide, saadete, näituste, kampaaniate, meeleavalduste, häppeningide või muude teavitusürituste korraldamiseks, samuti trükiste publitseerimiseks. Projektitaotluse vorm ja juhend on saadaval Avatud Eesti Fondi kodulehel: http://www.oef.org.ee/et/Uudis/konkurs/. Projektide esitamise tähtaeg on 16. aprill.

MAARI ROSS,
Avatud Eesti Fond

blog comments powered by Disqus