Kiri: Lugupeetud Mustvee rahvas

25. mai Vooremaas ilmus lugejakiri ?Mustvee võimud on ära teeninud konstruktiivse kriitika?. Nagu selgub, on kirjale lisatud 54 inimese nimed ja allkirjad. Paraku tuleb väita, et kirjas avaldatud etteheited ei kuulu minu arvates konstruktiivse kriitika valdkonda. Kritiseerijad märgivad, et pärast 2002. aasta kohalikke valimisi moodustasid Mustvees koalitsiooni Rahvaliit ning valimisliit Lootus ? Nadezda. Need erakonnad saavutasid ka valimistel võidu. Valimisliit Mustvee ? Meie Tulevik polnud huvitatud läbirääkimistest ühegi valimistel osalenud poliitilise jõuga.

Tuginedes kirjale, polevat valitsuskaolitsioon täitnud oma lubadusi. Näiteks tehakse etteheiteid, et praeguse koalitsiooni võimuloleku ajal on seisma jäänud Mustvee sadama ehitus. Sadam on tõesti Mustvee Nokia. Ekspertide arvates on aga senini sadamas tehtud tööd olnud ebakvaliteetsed ja nõuetele mittevastavad. Nii tulebki leida lahendused ehitusvigadega seotud probleemidele.

On positiivne, et 2002. aasta suvel renoveeriti Tartu maanteel asunud räämas ja lagunenud maja, kuhu kolis Mustvee linnavalitsus. Tekib aga küsimus, kas hoone nüüdisajastamiseks oli vaja kulutada liiga suuri rahasummasid. Eelmise linnavalituse ajal anti majas ruume rendile erafirmadele. Nii jäi linnavalitsusel ametipinda väheks. Linnasekretär, kes suhtleb pidevalt kodanikega, töötab väikeses ja kitsas ruumis. Niisuguses toas võiks ametiülesandeid täita firmajuhi isiklik sekretär, mitte aga omavalitsusametnik, kes peab pidevalt osutama avalikku teenust.

Nurisetakse sellegi üle, et Mustvee on jäänud vaesemaks lillede poolest. Kõndige ometi ringi, kohe näete, et mitmetele haljasaladele on rohkesti lilli istutatud.

Rahvaliit ja valimisliit Lootus ? Nadezda pälvib kriitikat ka põhjusel, et me polevat toetanud väikeettevõtlust. Ettevõtluse toetamine on meie üks põhieesmärke. Selle edendamine ei tähenda aga kindlasti ainult putkamajanduse edendamist. Pealegi riivavad mitmed ebaesteetilise väljanägemisega kaubaputkad silma.

Mis puutub linna majandusellu tervikuna, siis tuleb tunnistada, et eelmine linnavalitsus ja linnavolikogu viisid Mustvee linna pankroti äärele.

Kirjas süüdistatakse Mustvee võimukoalitsiooni salatsemises. Kõik volikogu istungid on aga avalikud. Kaks korda aastas oleme korraldanud ka rahvakoosolekuid, kuhu Mustvee ? Meie Tulevik esindajad pole paraku tulla suvatsenud.

Soovime mustveelastele ja kõigile Mustveega seotud inimestele positiivset mõtlemist, väärikaid tegusid ja koostöövalmidust. See kõik tuleb kasuks meie väikese linna arengule. Demagoogia, faktide võltsimine ja tüli ning riiu otsimine raskendab aga linnaelu edendamist.

Mustvee linnavolikogu esimees, Rahvaliidu Mustvee osakonna esimees
Andres Kivimurd

blog comments powered by Disqus