KIRI: Lõpuks leidsin siiski lahenduse

16. novembri Torma valla Teatajas oli kirjas, et 20. novembril korraldatakse Torma vallas ohtlike jäätmete tasuta äravedu. Oli ka ära märgitud kogumisauto marsruut ja kellaajad. Auto pidi olema kell 11.30 Vaiatu rahvamaja juures, see on minu elukohale lähim koht.

Olin lausa kimbatuses, kuidas saaksin kaks külmkappi ja teleri sinna, sest muud transpordivahendit peale aiakäru mul pole. Vaiatu rahvamaja juurde aga on minu maja juurest pea kaks kilomeetrit.

Igaks juhuks vedasin külmkapid ja televiisori laudast välja hoone lähedale kuuseheki juurde. Helistasin kontori telefonil ja kurtsin oma häda, et mul pole kuidagi võimalik oma külmkappe ja telerit kogumispunkti viia. Vastuseks sain, et telefonil vastanud ametnik ei oska mind kuidagi aidata, niisugune on korraldus.

Nuputasin mis ma nuputasin, aga kaotasin juba lootuse oma vanadest külmkappidest ja telerist lahtisaamiseks. Vaatasin veel valla lehte ja seal seisis kirjas, et ohtlike jäätmete kogumise auto tuleb Sadalast Vaiatusse. Jäin tee äärde autot ootama. Lõpuks see tuli, tõstsin käe ja auto peatus.

Rääkisin autojuhile oma mure ära ja palusin, et ta sõidaks umbes 80 meetrit teeotsast alla ja võtaks minu kodu kuuseheki juurest kaks külmkappi ja ühe teleri peale. Juttu lõpetades sain vastuse, et tema pole kohustatud maja õuedesse sõitma. Palusin veel kord ja siis löödi autole tagurpidikäik sisse.

Kohale jõudes tekkis taas kimbatus, sest auto oli küllalt kõrge ja mul oli tunne, et oma haige seljaga ei suuda ma suurt külmkappi masina peale tõsta. Autojuht juba ütles, et kui pole võimeline tõstma, siis sõidab tema ära.

Kogusin oma jõuvarud kokku ja saime selle suure külmkapi auto peale. Teine külmkapp ja teler olid tunduvalt kergemad.

Jäätmete kogumist kokku võttes jäi mulle arusaamatuks, kuidas vanem inimene saab oma kodunt külmkapi, gaasipliidi või muud suuremamõõtmelised esemed ettenähtud kogumiskohta viia, kui tal pole oma transpordivahendit. Arvan, et autojuhil oleks pidanud olema kaasas abiline.

Hea, et autojuht tegi tema töösse mittekuuluva sõidu ja viis mu vanad külmikud ja teleri minema. Aitäh vastutulelikkuse eest!

Aleksander Kõrgesaar,
Vaiatu küla

 

blog comments powered by Disqus