KIRI: Kummalisest saadikutiitlist

Lugesin suure huviga Vooremaast Jaan Lukase lugu sellest, et endine Jõgeva linnapea Ants Paju on tunnistatud Maailma Rahu Saadikuks. Ka oli seal kirjas, et tegemist olevat mingi regioonidevahelise auhinnaga. Jaan Lukasele vähimatki ette heitmata ei saa ma ometi küsimata jätta, mis imeloom see regioonidevaheline fõderatsioon ikkagi on, et see nii kõlava nimega tiitleid jagab. Vägisi tahaks küsida, et kas jutt käib ÜRO regioonidest, endise NSVL regioonidest vms. Ka Paju ise ei näi seda justkui teadvat.

Need küsimused on seda enam põhjendatud, et veel üsna hiljuti said nii mitmedki meie poliitikud teateid vägagi kõlavate nimetustega tegelikkuses mitteeksisteerivatelt rahvusvahelistelt organisatsioonidelt selle kohta, et neid olla pärjatud kõrgete tiitlitega. Samas lisati, et see diplom ja auraha tuleb ikka endal kalli raha eest välja osta. Nii püütakse kavala äriideega edevaid ja rumalaid.

Heitmata paljude parteide omaaegsele liikmele Ants Pajule vähimatki kahtlusevarju eespool mainitud pattudes, palun tal endal asja selgitada.

MART AROLD

blog comments powered by Disqus