Kiri: Kas sina tead HIV/AIDS-i kohta kõike?

Aastal 1988 registreeriti Eestis esimene HI viiruse kandja. Algselt levis see viirus põhiliselt homoseksuaalide hulgas. Alates aastast 2001 algas viiruse massiline levik peamiselt süstivate narkomaanide hulgas.

Nüüdseks on Eestis diagnoositud 4165 HIV positiivset inimest ja 54 AIDS-ihaiget. Enamik neist vanuses 15 – 19 aastat. Peamiseks nakatumise leviku teeks on üha rohkem seksuaalvahekord heteroseksuaalsete hulgas.

Ainuüksi käesoleva aasta juulis registreeriti Eestis 80 HIV juhtu. Tegemist on tõsise probleemiga ja Eesti on maailmas HIV leviku poolest esimeste hulgas.

Eesti Pereplaneerimise Liit koostöös Tervise Arendamise Instituudiga on koolitanud välja inimesed, kes käivad Eesti koolides 5. – 12. klasside õpilastele HIV/AIDS-ist rääkimas. Lapsed saavad teada, kuidas HIV viirus levib, missugused väärarvamused ja -hoiakud valitsevad ühiskonnas HIV/AIDS-i kohta.

Jõgeva maakonnas on välja koolitatud kaks inimest – Jõgeva Ühisgümnaasiumi sotsiaalpedagoog Silja Piir ja Palamuse Gümnaasiumi õpetaja Lea Isotamm. Loengud on koolidele tasuta. Kõikidel huvilistel palume võtta meiega ühendust. Loodame meeldivale koostööle!

Silja Piir
Lea Isotamm

blog comments powered by Disqus