KIRI: Jõulupidu tekitas pahura tuju

Ei mäletagi, millal ma viimati Vaiatu rahvamajas peol käisin. Ausalt öeldes on neid pidusid ka üsna vähe, kuhu minna. Kord öeldi mulle ajalehe Vooremaa vahendusel, et pensionär tulgu kodunt välja ja osalegu ainult pensionäride pidudel.

Olen võtnud õppust ja peokuulutusi lugedes kaalunud, kas pensionäril on sobilik sinna peole minna. Seega ega mul eriti Vaiatu rahvamajja asja polegi.

Nüüd enne jõulupühi rippus Vaiatu kaupluse laoruumi seinal peokuulutus, et Vaiatu rahvamajas on 18. detsembril jõulupidu. Tantsuks mängib Hillar Laane, töötab puhvet, toimuvad võistlusmängud ja tuleb ka jõuluvana. Arvasin, et pensionäril sobib jõulupeole minna. Sain endale peokaaslaseks Malle ja hakkasingi rahvamaja poole astuma.

Kohale jõudes sisenesime ruumi, kus laua taga istusid tütarlapsed. Küsisin nendelt, kas nemad müüvad mulle peopiletid. Vastati, et öelge nimed, makske raha ja võite saali minna. Ma ei olnud hulga aega enam peol käinud, ei teadnudki, et pileteid enam polegi.

Olin Hillar Laane muusikast huvitatud, aga seekord ei saanud muusikamees mingi ootamatuse tõttu ise kohale tulla. Sel õhtul kandis oma muusikariistad saali Vello Pütsep.

Enne peo algust olid mõned sõnavõtud ja pärast seda kutsus laulusolist Mati peolisi jalga keerutama. Tegin Mallega mõne tantsu ja pärast seda laua juurde tagasi minnes märkasin, et maiustustelaualt oli sokolaaditahvel kadunud. Peol oli aga üsna palju lapsi, ilmselt nende hulgast oli keegi pikkade näppudega.

Ütlesin Mallele, et mis siis saab, kui keegi tunneb su käekoti sisu vastu huvi ja rahakott või mobiiltelefon kaduma lähevad. Õnneks seda siiski ei juhtunud.

Vaheajal tehti mõistatamise mäng, selles osalesid peamiselt lapsed. Siis tuli jõuluvana ja hakkas kingipakke jagama.

Pärast esineti laval mingi nadi “Reisile sinuga” etendusega, kus jõuluvanal tuli reisikaaslane valida. Kui etendus oli lõppenud, kustutati saalist tuled ja toodi laudadele küünlad. Ma pole suitsumees ja mul pole küünalde süütamiseks tikutopsi taskus.

Mõtlesin, et nüüd toimub mingi etteaste, aga eksisin. Läksin küsisin rahvamaja juhataja Aili Oja käest, miks saalist tuled ära kustutati. Tema vastas, et osale peolistest meeldib küünlavalgel olla. Meie nende hulka ei kuulunud. Peotuju oli rikutud ja lahkusime saalist. Pahuras tujus lõppes meil see jõulupidu.

Kui osale inimestele meeldib saalis küünlavalgel olla, siis võiks neile spetsiaalselt korraldada küünlavalgusõhtu. Sel juhul ei tule sinna need, kes harjunud elektrivalgel olema.

ALEKSANDER KÕRGESAAR
Vaiatu külast

blog comments powered by Disqus