kiri: Jõulupeolegi võiks minna leplikumas meeleolus

Vastuseks Kirjale “Jõulupidu tekitas paha tuju”, Vooremaa nr 150, 23. detsember 2004

Praegu on kõikides kultuuriasutustes samamoodi hullud päevad nagu kaubamajadeski. Üks pidu lõpeb, teine algab. Ja ikka on inimesi, kes leiavad, et nende jaoks pole midagi korraldatud või see, mis pakutud, ei vasta ootustele.

Jõulud on rahu ja leppimise aeg. Ehk võiks siis jõulupeolegi minna leplikumas meeleolus. Nii nagu ema ei saa jõuluvana kotti panna alati just neid asju, mida laps ootab, ei saa ka meie, kultuuritöötajad, kõige paremagi tahtmise juures täita kõiki soove.

Kiri Vaiatu peo kohta tuleb tuttav ette ilmselt igale kultuuritöötajale. Niisuguseid etteheiteid kuuleme me aeg-ajalt kõik. Ometi pole me sadistid, kes meelega püüavad pidudel inimeste tuju rikkuda.

Nädal enne Vaiatu pidu juhtus Hillar Laanega raske autoavarii. Tal oli siiski õnne jääda ellu, aga haiglasse sattus ta ometi. Kohe teisel päeval pärast avariid helistas ta mulle ja palus Aili Ojale teatada, et temast pole mängijat. Hea, et Vello Pütsepal oli see õhtu veel vaba. Tundes ka Vellot, olen kindel, et kuigi ta sai kutse viimasel minutil, ei läinud ta mütsiga lööma, vaid püüdis anda oma parima.

Ühele meeldib Hillar, teisele Vello ja kolmas nõuab hoopis Meie Meest. Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka soove ja erinevaid maitseid. Meie võimalused sealjuures on hoopis iseasi.

Kui ma ei eksi, on Aili Oja Vaiatu rahvamaja ainuke töötaja, juhataja ja koristaja ühes isikus. Võimalik, et ka kütja ja lumerookija. Kuidas saabki soovida, et üks inimene kõikidele maitsetele vastavalt suudab kõik korraldada ja vastutada ka selle eest, et keegi kellegi tagant sokolaadi ei näppaks?

Meid Jõgeva kultuurikeskuses on küll rohkem, aga pinges oleme meiegi ja hädas ilma Hillarita.

Kuid meile tuli appi kolleeg Valdi Reinas. Ailil päästis peo Vello Pütsep. Nii, üksteist hea nõu ja jõuga aidates, saavad peetud kõik peod ja ehk polegi nad nii halvasti organiseeritud, kui vahel tundub. Vähemalt mitte pahatahtlikkusest.

Kiire süüdistamise asemel tuleks meenutada vanasõna, kus viga näed laita, seal tule ja aita.

Südames tahame me ju korraldada midagi ka Teie jaoks, härra Kõrgesaar oma Mallega ja kõik teised, kes veel pole leidnud oma ilusat hetke.

Jõudu ja pikka meelt teile, kolleegid kultuuritöötajad! Pole viga, ka see möll lõpeb kord (ütles rebane, kui tal nahka nüliti)!

AIRI RÜTTER,
Jõgeva kultuurikeskuse juhataja

blog comments powered by Disqus