Kiri: Jalutuskäik pealinna tänavatel

Enne kui pealkirjast edasi minna, lisan, et tegemist on maakonna pealinnaga ja jalutuskäik toimus, taarakott näpus, ning mitte eriti priitahtlik.

Päris mitmel põhjusel käime umbes korra nädalas toidusisseoste tegemas Jõgeva kaubahallis, kuigi elame sellest mitukümmend kilomeetrit eemal. Kui hallis avati taara vastuvõtmiseks automaat, oli rõõm suur. Jäi ära käsivastuvõtuga taarapunktide külastamine, kus sai küll ka asi aetud, aga auto parkimisega kitsamad olud. Ja kurbus oli suur, kui mõned nädalad tagasi ilmus kaubahalli taara-automaadile silt, et “Vabandage, ei tööta?. Mis teha, ka kaasaegsed täiuslikud masinad tahavad aeg-ajalt putitamist! Tuli üle elada ebamugavus ja ostud teha kärusse, kus lösutas ka kopsakas taarakott.

Järgmisel nädalal kõik kordus, ja veel kolmandalgi korral, mis oli juba 21. juunil. Ikka sama silt, et ei tööta! Uurisin kassapidajalt, et milles asi. Tema teadis rääkida kuuldusi, et see ei hakkavatki enam tööle, toimumas olevat mingid ümberkorraldused. Ega mul muud ette heita olegi, kui et selle esimese sildi kõrval võiks olla veel teinegi silt, kust saab teada  lähima töötava taaravastuvõtu koordinaadid. Vastutulelik kassapidaja juhatas mind Pae poodi, kus olevat ka taara äraandmise võimalus. Sõitsime siis uhkelt kinomaja vastavast asutusest mööda ja astusime sisse koduteele jäävasse Pae poodi. Enne  muidugi poodi. Ei, taarapunkt asub hoopis maja teisel küljel. Maja suur, uksi palju, ühegi kohal pole taarapunkti silti. Ja siis märkan ühel värskeltremonditud uksel avamise kellaaegu ja veel teisegi paberi, et “Automaat ei tööta.? Kas siin ongi taarapunkt? Oligi, ainult taarat vastu ei võtnud, kuna automaat olevat tõrkunud. Sõitsin koju, muidugi koos oma taaraga.

Pae taarapunkti töötaja soovitas mul asjad oma kodukandis ära ajada, et Jõgeva rahvas olevat küll taarasüsteemidega  kursis. Võtan õppust, kui teadja räägib. Aga ikkagi tahaks veel lõpetuseks öelda, et Jõgeva Konsum võiks oma klientuuri rohkem hoida ja teda toimuvatest ümberkorraldustest informeerida.

PUDELIJALUTAJA

(kirja autori nimi on toimetusele teada)

 

blog comments powered by Disqus