Kiri: Infotelefon 1447 ei teadnud reisirongide sõiduplaani muudatustest

Et kasutan tihti rongi, püüan olla kursis muutustega reisirongide sõiduplaanis. Uudistest oli kõrvu jäänud, et augustis on sõidugraafikut raudtee remondi tõttu jälle muudetud. Esmaspäeval, 2. augustil küsisin rongiinfost 1447 kinnitust võimalike muudatuste kohta sõiduplaanis. Konkreetselt huvitasid mind Tartu-Tallinna kiirrongi väljumise ajad. Rongiinfo telefoni vastu võtnud naine kinnitas, et sõidugraafik on endine. Kui püüdsin talle kõheldes rääkida võimalikest muudatustest sõiduplaanis, sain ikka vastuseks, et kõik on endine.

Tegelikult väljub Tallinn-Tartu kiirrong augustis Tallinnast kell 8.04, Tapalt kell 9.32, Jõgevalt 10.21 ning jõuab Tartusse kell 11.03.

Tartust Tallinnasse alustab kiirrong sõitu kell 17.18, peatub kell 18.02 Jõgeval ja 19.05 Tapal. Tallinnasse jõuab rong kell 20.02.

Miks infotelefoni töötajad muudatustest midagi ei tea, on väga kummaline. Tegemist pole ju sellisel juhul infotelefoniga, vaid hoopis võimalike reisijate desinformeerimisega. Hea küll, seekord tuli lihtsalt pisut kauem perroonil seista ja rongi oodata, aga kui väljumisaega oleks nihutatud kasvõi kümme minutit varasemaks?

H.L.
Pettunud reisija
Toimetusel on kirja autori nimi teada

 

blog comments powered by Disqus