Kiri Hilja-Renate Kaartile tema 85. sünnipäeva puhul

Üle kahekümne aasta oled Sa, Hilja, Kuremaa pensionäride seltsi Hõbeniit (praeguseks on see sulandunud kultuuriseltsi Jensel koosseisu) tegevliige olnud. Lõid kaasa nii rahvatantsurühmas kui ka ansamblis. Paari aasta eest jätsid rahvatantsu noorematele tantsida. Tervisehädasid trotsides oled lauluproovidel ja esinemistel alati kohal. Sa ei oska ega saa teisiti! Oled harjunud seltskondliku tegevusega. Nooruses olid oma kodukohas Pajusis mõnda aega kultuurimaja juhatajagi.

 Sul on meeldivad hobid, millega tegeled. Oma aiamaal hoolitsed lillede ja aedvilja eest. Sinna tõttad hommikul vara. Lilli on mitukümmend sorti. Oled igal sügisel jaganud huvilistele lillejuurikaid ja -seemneid, andes ikka kaasa õpetussõnad, kuidas ja millal istutada, kuidas hooldada jne. Sünnipäevalisi õnnitled alati oma aia lilledega. Sinu lillekaunistusi jätkub Kuremaa lossi fuajeesse ja saali.

Peale lillede ja maitsetaimede kasvatad oma aias suure hoole ja armastusega kõrvitsaid. Neid on mitut sorti ja mitmesugustes vormides. Kõrvitsate eest oled saanud tunnustust ka Paunvere väljanäitustel.

Igal sügisel oled korraldanud Kuremaa lossis aiasaaduste näituse. Külastajateks ja uudistajateks on olnud Kuremaa algkooli pere, tehnikumi õpilased ja õpetajad, aleviku rahvas, ka naaberkooli õpilased. Sul on kohe niisugune iseloom ja kutsumus: jagada teistega oma töörõõmu.

Sinu salahobiks on luuletuste kirjutamine. Neid oled ajaviiteks sahtlisse kirjutanud. Luuletusele “Sinule, Kuremaa? on Kuremaa kultuurijuht Vello Pütsep ka viisi kirjutanud. See laul on veteranide segaansambli repertuaaris.

Kallis Hilja-Renate, soovime Sulle optimistlikku meelt, head tervist, sära silmadesse! Ole ikka meie seltsis! Palju õnne!

Sõbrad kultuuriseltsist Jensel

blog comments powered by Disqus