Kiri: “Au tööle? ei teinud au

Möödunud neljapäeval tõi TV3 ekraanile uue saatesarja “Au tööle?, mille esimeses saates proovis muusik, poliitik ja naljamees Tarmo Leinatamm kauplusbussi müüja ametit. Saate käivitajatele võib au anda päris toreda sarja käivitamise eest, sarja esimesele peategelasele tema sõnakasutus aga paraku au ei teinud.

Nimelt kuulutas Tarmo Leinatamm pärast seda, kui oli ühe küla rahva teenindamise lõpetanud, et “Nüüd läheme järgmiste näljaste juurde.? Justkui oleksid maainimesed tõesti mingi näljaste kari, kes kauplusbussi kohe esimeses peatuses tühjaks ostab!

Olen ise maal sündinud ja kasvanud ning pärast vahepealset linnas elamist jälle maale tagasi tulnud. Usun, et n-ö rikkad ja ilusad kauplusbussi tõesti ei külasta, sest kui nad ka maal elama juhtuvad, käivad nad autoga linnas poes. Kauplusbussi klientideks on enamasti pensionärid ja puudega inimesed (olen ka ise töövõimetuspensionär). Aga näljase halvustavat “tiitlit? pole nad küll ära teeninud.

Usun, et peale minu tundsid end sellisest väljendist riivatuna ka paljud teised. Nii haritud inimene nagu Tarmo Leinatamm võiks suuta oma sõnu paremini valida. Kuna ta aga antud juhul ei suutnud, võiks ta selgitada, mida ta väljendi “näljased? all mõtles. Või siis lihtsalt vabandust paluda.

VELLO UDE, pensionär

blog comments powered by Disqus