Kinobuss tuleb ?Georgiga?

?Georg? on tõsielufaktidel põhinev filmilugu eesti nimekaima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest. Nõukogude suletud süsteemis elades ei jõudnud see erakordse andega laulja kunagi maailma suurtele ooperilavadele. Lisaks Eestile tundis ja armastas teda vaid Nõukogude Liidu ja Soome publik. Otsa hääle kordumatut kõla mäletatakse aga tänini.

Film kõneleb ka laulja kolmest abielust. Vahetult sõja eel abiellus ta oma noorusarmastuse Margotiga, kellest sõda ta lahku viis. Venemaal Jaroslavlis armus Ots kaunisse, kuid keerulise saatuse ja karakteriga tantsijannasse Asta Saarde. Järgnes enam kui 20 aastat mitte just pilvitut kooselu. Kolmas abielu mannekeen Ilonaga jäi lühikeseks laulja surma tõttu.

Tänavu stuudios Allfilm valminud ?Georgi? peaosades näeme Marko Matveret, Anastasia Makejevat ja Renars Kaupersit, teistes osades teevad kaasa Tõnu Kark, Elle Kull, Mirtel Pohla, Karin Touart, Rein Oja, Aleksander Okunev, Indrek Taalma, Ülle Kaljuste, Jassi Zahharov, Raimo Pass jt. Lavastas Peeter Simm, abiks oli meisteroperaator Rein Kotov. Stsenaariumi kirjutasid Mati Põldre ja Aleksander Borodjanski.

Kel ?Georg? Palamusel nägemata jääb, saab seda vaadata veel 20. novembril kell 19 Luua klubis või 25. novembril kell 18 Tabivere rahvamajas. Tabiveres saab 18. novembril kell 18 näha aga veel teistki uut Eesti filmi ?Sügisball?.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus