Kinobuss toob Palamusele ?Sügisballi?

 ?Sügisball? näitab, kuidas proovivad argieluga toime tulla kuus magalaelanikku, kes otsivad elus õnne ja armastust. Noor kirjanik Mati luurab eksnaise akende taga ja läheneb uutele naistele, kuid tulutult. Üksluise eluga vanapoiss, meestejuuksur August Kask kiindub väikesesse tüdrukusse, tollele lähenedes aga süüdistatakse teda pedofiilias. Üksikema Laura vaatab telekast “Ogalinde? ja tõrjub meeste lähenemiskatseid, kuna ei suuda neid usaldada. Arhitekt Maurer mõtleb inimkonna heaolu peale, on aga unustanud omaenese naise, kes omakorda otsib lohutust ?veitser Theo juurest. Theo meeldib naistele, kuid madala sotsiaalse staatuse tõttu ei võeta teda tõsiselt.

Empaatiavõimest kantud ja musta huumoriga vürtsitatud filmi võtted toimusid käesoleva aasta alguses Lasnamäel. Peaosades astuvad üles nimekad noored eesti näitlejad Rain Tolk, Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Taavi Eelmaa, Tiina Tauraite ja Maarja Jakobson. Lisaks teeb kandva rolli ka üks Soome hinnatumaid karakternäitlejaid Sulevi Peltola, kes on Eesti vaatajale tuttav tolmuimejamüüjana filmist ?Paha maa?.

Veiko Õunpuu esimene, samuti Mati Undi teose järgi tehtud lühifilm ?Tühirand?
võitis 2006. aastal peaaegu kõik kohalikud filmiauhinnad.

Enne ?Sügisballi?, ülehomme kell 13 näitab Kinobuss Palamuse rahvamajas lastele saksa filmi ?Rallipõrsa seiklused?, mis kõneleb 9-aastasest Nickelist ja teda üksi kasvatavast isast Thomasest, kes senini on omavahel hästi läbi saanud. Siis aga tassib Nickel kooliekskursioonilt seljakotis koju notsu, kelle nimi on Ruudi. Kodus ootab teda aga veel suurem üllatus: papsil on nüüd uus pruut! Mis veelgi hullem, naine on juba sisse kolinud ja toonud kaasa oma 12-aastase tütre Feli. Nickel ei suuda seda olukorda taluda ja põgeneb koos Ruudiga kodunt, kannul Feli ja kaks tobedat kurikaela. Sellest saab alguse suur seiklus soodes, mille käigus Ruudil õnnestub mõlemad lapsed päästa ja kodutee leida.

Neil filmisõpradel, kes kibelevad Tallinna või Tartusse möödunud nädala lõpus esilinastunud ?Georgi? vaatama, tasuks aga kõrva taha panna, et tõsielufaktidel põhinevat filmilugu eesti nimekaima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest ning tema kunstniku- ja eraelust saab peatselt samuti vaadata Palamusel. ?Georgi? toob Kinobuss kohale 15. novembril. Sõidukulude kokkuhoiule lisandub kokkuhoid pääsme arvelt: täiskasvanutelt küsitakse vaid 40, lastelt ja pensionäridelt 30 krooni.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus