Kinnisvara hind Jõgeval tõuseb

Viimase kahe aastaga on kinnisvara hind Jõgeva linnas teinud meeletu hüppe ülespoole. Novembrist 2020 tänaseks kolmandiku võrra kasvanud hind annab silmad ette isegi Tallinnale, kui võrrelda hinnakasvu suhtarvuna. Kui muidu liiguvad kinnisvara hinnad üle riigi ühtlaselt loogilist rada pidi, siis Jõgeva kinnisvaraturu anomaalia juured ulatuvad aastatetagusesse aega.
Siis, kui kinnisvara oli Jõgeval Eesti mõistes võimalik kätte saada olematu hinnaga. Oli veel vaid paar maakonnakeskust, kus hindu andis Jõgeva omadega võrrelda. Seepärast on igati loogiline, et viimased aastad on hakanud seda kunagist üüratut vahet kärpima ja turg loksutab tasapisi kõik paika.
Kindlasti on viimase aja hinnamuutusi põhjustanud tõsiasi, et lähedus Tartuga ja hea rongiühendus on ka tartlaste jaoks pakkunud Jõgeval järjest enam avastamisrõõmu, kus ei pea kinnisvara ainult üürima, vaid võib seda ka soetada. Suurenenud on nõudlus korterite järele. Olgugi et maaklerite sõnul Tartu ja Tallinna elanikud siiski Jõgevale elama ei kipu. Kui siia kanti mingit eluaset soetada soovitakse, siis pigem linnast välja oma elamise näol.
Ka see, et Jõgevale pole aastakümneid uusi korterelamuid ehitanud, tõstab müügiks olevate pindade väärtust. Nii et kokkuvõttes on kinnisvara hinna hüppeline tõus igati loogiline areng, millest kokkuvõttes piirkond ainult võita võib.

blog comments powered by Disqus