Kingitus heade tegude inimestele

Tabivere rahvamajas on juurdunud traditsioon kinkida  hilissügisel üks pidulik õhtu kõigile valla kultuuri- ja haridustöötajatele. Selleaastane, järjekorras kolmas tänuõhtu sai teoks möödunud reedel.

iii

Kokkusaamist avades tunnistas Tabivere vallavanem Aare Aunap, et talle on sümpaatne saalisolijate valmisolek kultuuri- ja vaimuelu vallas pakutavaga kaasa tulla ning ise uut ja huvitavat algatada.

“Mulle meeldis meie presidendi Toomas Hendrik Ilvese mõtteavaldus, et Eesti usk on hea haridus. Tõepoolest, eestlane pole suur kirikuskäija, vaid pigem hoolas õppija.

Me kõik oleme kogenud, et hea õpetaja pole see, kes vaid täht-tähelt tunnis oma ainet edasi annab, vaid see inimene, kes ka asjatundlikult suunab ja oma aine vastu huvi äratab. Need õpetajad, kes meile koolist meelde jäävad, on heas mõttes oma ala fanaatikud. Ka kultuuritöötajad on samasugused fanaatikud, sest sedagi tööd ei saa kellast kellani teha, see on pidev. Meil jääb vaid loota, et nii haridusele kui kultuurile raha jagub, sest ilma rahata ei saa selles töös edeneda,” rääkis vallavanem.

Esinejad üllatusega

Tänuõhtule on alati kutsustud ka mõni esineja, traditsiooniliselt kaugem ja haruldasem. Ja tore tava on seegi, et valla kultuurijuht Tiina Tegelmann kultuurikülakosti toojad alati eelnevalt saladuses hoiab, et üllatada. Seekordsed üllatajad olid tulnud pealinnast, Rahvusooperist Estonia. Laule muusikalidest ja operettidest esitasid Valentina Taluma ja Tarmo Sild, neid saatis klaveril Siim Poll.

Kontserdi järel olid kõik praegused ja pensionil olevad pedagoogid, ringijuhid, raamatukogutöötajad, külaelu edendajad ja kultuuritööle heast tahtest kaasa aitajad kohvilauda palutud.

Preemiaks muretult rahvamajja 

Küsimusele, kust tänuõhtu idee, vastas selle n-ö “maaletooja” Tiina Tegelmann veidi pikemalt.

“Idee tuli siin, uues rahvamajas. Siin on selliseks ettevõtmiseks lahedad ruumid. Ja eeskuju võtsin valla spordijuhilt Toomas Rosenbergilt, kelle sportlaste tänuõhtud, mida ta tavaliselt detsembri alguses korraldab, nii sümpaatselt välja tulevad.

Tänaseks on proovitud seda õhtut mitmel moel läbi viia. Ja tundub, et parim variant on kontsert ja kohvilaud. Sai proovitud ka tantsuõhtut, kuid rahvas kiirustab töönädala järel koju ega taha hilisõhtuks rahvamajja jääda. Esinejad toon sellepärast kauged ja haruldasemad, et heade tegude inimesed (mulle nii meeldib see väljend, sest seda hariduse ja kultuuriga tegelejad ju on!) võiksid sellel ühel õhtul täiesti muretult meie majja tulla, tõeliste külalistena. Ei taha, et mõnedki neist peaksid esinemise pärast muretsema. Ja üldse — ma leian, et vähemalt neli korda aastas peaksime pakkuma aktiivsele kultuuritöös osalejale võimalust rahvamajja tõepoolest peole ja puhkama tulla, nii et esinejad tulevad mujalt. Et isetegevuslane ei peaks kiirustama juba varem proovi, esinemisriided kaasas, ja närveerima. Seda saavad need inimesed nagunii enamiku aja aastast teha. Olgu neil lisaks sellele kord aastas toimuvale tänuõhtule ka muul ajal võimalik rahvamajas puhata,” rääkis valla kultuurijuht.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus