Killustikutootjad ja meedikud korraldasid ühise suvepäevad

Osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi märkis, et killustikku tootvast ettevõttest tuli tänavu suvepäevadele 120 inimest. ?Selliseid suvepäevi oleme korraldanud juba neljateistkümnendat korda. Tahame igal aastal ühel päeval töötajatele korralikku puhkusevõimalust pakkuda, sest tervise eest on tarvis hoolitseda enne, kui ollakse haigeks jäänud. Kui haigus käes, võib sellest jagusaamine juba keeruline olla,” märkis Pajumägi.

Osaühingu Põltsamaa Tervis juhataja Juhan Sumendu sõnul peab töötaja tundma, et tema eest hoolitsetakse ja teda tähele pannakse. Kauaaegne Põltsamaa Põllumajanduskombinaadi direktor ja nüüdne aktsiaseltsi Põltsamaa Felix projektijuht Väino Linnuste oli kokkutulekul koos meditsiiniõest abikaasaga. ?Firma töötajate tervis mõjutab otseselt firma majandustulemusi. Mida tervemad on inimesed, seda rohkem ja kvaliteetsemalt jõuavad nad töötada. Iga arenev firma peaks investeerima oma töötajate tervisesse,? lausus Linnuste.

Suvepäeval viibinud Tartu Ülikooli Kliinikumi kardioloogia osakonna arst Rain Paju märkis, et ettevõtte juhist sõltub oluliselt seegi, kui tugev on firmas tööstress. Tööstressist vabaneda aitavad ka suvekokkutulekud.

Põltsamaa Tervise juhataja Juhan Sumendu sõnul ei korralda nad koos Põltsamaa Graniidiga ainult suvepäevi, vaid lahendavad ka tervishoiu ja sotsiaalelu argimuresid. ?Ühiskonnast kõrvale tõrjutud meditsiinisüsteemil on väga keeruline oma ülesandeid täita. Kui meditsiini toetakse ja selle valdkonna muresid mõistetakse, luuakse eeldused meditsiini arenguks.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus