Kiirusemõõtmine laieneb kõrvalteedele ja tänavatele

?Põhimõtteliselt teatasime juba kiirusemõõtmisega algust tehes, et mõõdame seal, kus kõige sagedamini kiirust ületatakse ja liiklusõnnetusi juhtub,? ütles liiklustalituse ülemkomissar Marek Tiirats.

Kui esimese kahe kuu jooksul testiti uut töömeetodit suurematel põhimaanteedel, siis nüüd suunduvad avalikustatud kiirusemõõtmise reidid ka väikematele teedele. ?Lisaks linnatänavatele, kus kiputakse sõitma lubatust kiiremini, võtame suvel hoolikama jälgimise alla ka populaarsemate suvituskohtade juurde suunduvad teed,? ütles Tiirats.

Avaliku kiirusemõõtmisega linnatänavatel tegid möödunud nädala keskel algust Valga liikluspolitseinikud. Kolmapäeval kell 13-14 mõõdeti kiirust Pikal tänaval, kus Valga liiklusgrupi juhi Kaimar Karmi sõnul politsei kiiruseületajaid tavaliselt kõige sagedamini talitsema peab. Avaliku kiirusemõõtmise ajal keegi liikluseeskirju ei rikkunud, küll aga peeti mõni tund hiljem samas kohas teostatud tavakontrolli käigus kinni üks autojuht, kes ületas lubatud sõidukiirust enam kui 20 km/h.

Vaatamata sellele, et avalikustatud kiirusemõõtmise kohad on tähistatud politseikontrollist teavitava tahvliga, on 23. aprillist alates nende käigus kinni peetud 104 kiiruseületajat ning viis joobes juhti.

Neid juhte, kes avalikustatud kiirusemõõtmise piirkonnas kihutamisega vahele jäävad, karistatakse aga seaduse täie rangusega. ?Liikluskorraldusvahend on ikkagi liiklusmärk, mis näitab lubatud sõidukiirust, mitte meie poolt ülespandud liikluskontrolli tahvel,? selgitab Marek Tiirats. ?Põhjendus, et ma ei näinud teie märki, pole vabandus, sest tegelikult see juht ei täitnud ju liikluseeskirju.?

Korrakaitseosakonna direktori Tiit Alliku sõnul on avalikustatud kiirusemõõtmine end seni õigustanud. ?Oleme tänu sellele suutnud väiksema politseilise ressursiga teatud teelõikudel mõjutada rohkem liiklejaid. Kui tavalise liikluspatrulli mõjupiirkond on umbes kilomeeter mõlemale poole, siis avalikustatud kiirusemõõtmiste kohtades on see tunduvalt pikem – kiirused langevad ning liiklus on rahulikum,? selgitas Allik. “Liikluse rahustamine ja liiklejate kaasamine liikluskultuuri parandamisse ongi avalikustatud kiirusemõõtmise eesmärk”.

AVE LILLEMÄE,
Lõuna Politseiprefektuuri
avalike suhete büroo
juhtivspetsialist

blog comments powered by Disqus