Kiiruisutajatelt taas rekordeid

Adavere kiiruisutajad uuendasid möödunud nädalavahetusel Itaalias Baselga di Pines toimunud juunioride maailmakarika etapil taas Eesti rekordeid. Nädal varem võistlesid noored edukalt rahvusvahelistel noortevõistlusel Collalbos, mis asub samuti Itaalias.

Juunioride MK-etapil oli õigus kaasa teha Saskia Alusalul, Risto Liivil ja Aleks Luigel. Saskia uuendas ka varem tema nimel olnud naiste 500 ja 1000 m distantsi rekordit, saades aegadeks vastavalt 43.21 ja 1.26,21. Eelmised nende distantside rekordid 43,47 ja 1.26,75 oli Saskia püstitanud jaanuari alguses Berliinis. Kolmandal alal, 1500 meetris lootis Saskia täita ära juunioride maailmameistrivõistluste normatiivi 2.10.00, aga sellest jäi paraku puudu päris palju — 3,12 sekundit.

“Saskia läks Itaaliasse haiglasena ning päris terveks ta seal veedetud nädala jooksul ei saanudki,” ütles tema põhitreener Väino Treiman, kes ise, tõsi küll, noortega Itaalias kaasas ei käinud, vaid delegeeris treenerikohustused Adaverest pärit kehakultuuritudengile Mart Markusele, kes nooremate juhendamise kõrvalt ka ise treenida sai. Peale Mardi hoidis noortel silma peal ka Soome kiiruisutajate treener Pirjo Lehtinen.

Hästi läks MK-etapil ka Risto Liivil, kes püstitas 500 m distantsil uue Eesti juunioride rekordi 39.31. Aleks Luigel oli tervis samuti kehvapoolne ning tulemused jäid tema tavalistele kõvasti alla. 3000 meetris lisandus sellele veel ringilugejate praak, mille tagajärjel noormees sõitis ringi vähem ja ei saanudki tulemust kirja.

Nädal enne MK-etappi Collalbos peetud võistlusel “29th Junior Meeting International” tegid peale Saskia, Risto ja Aleksi kaasa ka Mariin Sarap ja Marten Liiv. Neil võistlustel tõusis päevakangelaseks just 14-aastane Marten, kes sai oma vanuseklassis (junior C) mitmevõistluses (500+500+1000+1500m) kolmanda koha. Saskia oli oma vanuseklassis (junior B) mitmevõistluses kuues.

“Marteni medal on esimene, mille meie uisutajad rahvusvahelistelt võistlustelt võitnud on,” ütles Väino Treiman. “Usun, et paari aasta pärast on just Marten see, kelle tegudest uisurajal kõige rohkem põhjust rääkida on. Tuleval aastal on tal näiteks võimalus end näidata Austrias Innsbruckis toimuvatel noorte taliolümpiamängudel, kus võistlevad just temaga ühel aastal sündinud ja nooremad.”

Saskiat ootavad aga veebruari lõpus ees juunioride maailmameistrivõistlused Soomes Seinäjoel. Seal saab Saskia kaasa teha vaid 3000 meetri distantsil, mille kvalifikatsiooninorm tal täidetud on. 1500 m norm jäi Baselga di Pines, nagu öeldud, täitmata, ning rohkem võimalusi selleks enne Soome minekut pole, sest vahepeale jäävad vaid kahed kodusel Adavere rajal peetavad võistlused: “Kuldne 1500” selle ja Eesti meistrivõistlused tuleva nädala lõpus.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus