Kiigemetsa kooli õpilane kohtus Wessexi krahviga

Eesti ja Inglismaa tähistavad 100 aasta vanust sõprust, sel puhul korraldas Briti suursaadik Eestis loomekonkursi, millest said osa võtta kõik koolinoored. Konkursil osalemise eest said suvel Kiigemetsa kooli põhikooliõpilased Rauno Kink ja Remi Kasuk ning kooli kunsti- ja keraamikaõpetaja Meedi Ümar võimaluse osaleda Briti suursaadiku poolt  Tema Majesteet Kuninganna Elizabeth II 92. sünnipäeva auks korraldatud peol.

Esmaspäeval veetsid Wessexi krahv prints Edward ja krahvinna Sophie Tallinnas tegusa päeva ja külastasid ka riigikogus välja pandud loomekonkursi tööde näitust, kusjuures konkursil osalenud olid samuti kohal. Kiigemetsa koolist olid olude sunnil kohal vaid Rauno Kink ja juhendaja Meedi Ümar; neil oli võimalik prints Edwardiga vestelda. „Kõik lapsed seisid oma tööde kõrval, prints Edward kõnetas valikuliselt lapsi, et rääkida nende töödest. Meie olime esimesed, kelle poole ta pöördus. Ta oli selline väga lõbus, seltsiv ja osav kõnemees. Rauno ei ole väga suur jutumees, aga nad rääkisid ja naersid,” jagas muljeid  Meedi Ümar.

„Mõlemad tööd käsitlesid ajalugu. Uurisime, milles see 100 aastat kestnud sõprust Eesti ja Inglismaa vahel seisnes. Aastal 1918 oli Vabadussõda, Nõukogude Venemaa tungis Eestisse ja pool Eestit oli vallutatud. Kuna mereväge ei olnud, siis kutsus Eesti valitsus appi Inglise väed, et Tallinna mere poolt kaitsta. Inglismaa oli esimene, kes meile sõja ajal appi tõttas,” rääkis õpetaja Meedi. „Remi tegi näiteks sõpruslaeva, kus olid peal kahe laeva reljeefid.”

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus