Kiigemetsa kooli õpetajad ja õpilased külastasid Briti kuninglikku pidu

Kiigemetsa kooli kunsti- ja keraamikaõpetaja Meedi Ümar, klassijuhataja Kaire Toming ning põhikooliõpilased Rauno Kink ja Remi Kasuk said võimaluse osaleda Briti suursaadiku Tema Majesteet Kuninganna Elizabeth II 92. sünnipäeva auks korraldatud peol.

Pidulikule sündmusele saadi kutse loomekonkursil osalemise eest. Kuna Eesti ja Inglismaa tähistavad 100 aasta vanust sõprust, korraldas Briti suursaatkond Eestis konkursi, kust said osa võtta kõik koolinoored. Auhinnaks oli kutse suurejoonelisele sünnipäevapeole.

„Osaleme alati loomekonkurssidel ning oleme alati tunnustada saanud. Lapsed tahavad teha ja nii me osa võtsimegi. Keskendusime oma töödes Eesti ja Inglismaa sõpruse algusele,“ rääkis Meedi Ümar, lisades, et tööde tarbeks uuriti raamatuid ja otsiti pildimaterjali. „Arhiividest ja raamatutest saime infot ja pildimaterjali Vabadussõja kohta,“ sõnas pedagoog.  

Poiste tööd äratasid tähelepanu ning 50 õnneliku seas kutsutigi nad kuninglikule sünnipäevapeole. „Kindlasti oli see omamoodi ka õppekäik, et kogeda kultuurilist mitmekesisust. Lisaks oli hea võimalus õpilastega etiketi teemadel arutleda,“ sõnas Ümar, kes traditsioonilisele kübarapeole vaid päev varem ise peakatte tegi ning suursaadikult selle eest kiita sai.

„Proua suursaadik oli nii kodune ja äärmiselt perenaiselik. Igaüks võis minna temaga juttu ajama. Ka haridusminister Mailis Reps ja peaminister Jüri Ratas olid valmis kõigi soovijatega suhtlema,“ jagas Meedi Ümar muljeid, kuid tunnistas ka, et peo ajal ta siiski ministreid tülitada ei tihanud.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus