Kihutavad autod, mootorrattad ja isetehtud kelgud

Täna Mustvees toimuval autode jäärajavõistlusel “Mustvee jää 2006” võisteldakse seitsmes võistlusklassis: esiveoga, tagaveoga, tänavarehvidega masinad ja vabaklass. Viimases kihutavad piikrehvidega autod. Eraldi võistlusklassides sõidavad alla 18-aastased noored ja naised.

Võistluse päeval on parklas olemas WiFi leviala, et võistlejatel oleks võimalik autost väljumata tulemusi vaadata.

Raja pikkus Peipsil on üks kilomeeter, laius 6-8 meetrit. Sõidetakse kuni kolm vooru ning igas voorus kolm ringi, rajale lastakse korraga kuni kolm autot. Kahe parema vooru tulemused liidetakse.

Registreerimine algab hommikul kell kaheksa, kuni kella kümneni saab rajaga tutvuda. Võistlus algab kell 10.30. Loomulikult on võistlusi jälgima oodatud kõik huvilised. Samalaadne jäärajavõistlus tuleb Mustvees ka 11. märtsil, kui peetakse maakondlik uisumaraton.

Täna kihutavad Äksis Saadjärvel mootorrattad, arvestust peetakse masinaklassides 50cc, 65cc, 85cc, 125cc, 500cc, jäänaeltega, piikide ja ATVde võistlusklassides. Startidega alustatakse keskpäeval. Sõidetakse neli ringi päripäeva ja neli vastupäeva, arvesse lähevad kõik sõidud. Järgitakse Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kinnitatud võistlusjuhendit Isetehtud kelkude võistlust peetakse tänavu teist korda. Ürituse ühe korraldaja Kalev Pärtelpoja sõnul on tänavu selle vastu juba suurt huvi tuntud. Lisaks meie maakonnale on helistatud näiteks Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Paidest ning päritud osalemistingimuste kohta.

Tähtsaimaks tingimuseks on, et kelk oleks ise tehtud või tuunitud. Tuunimine tähendab kelgu välimuse tundmatuseni muutmist.

Kelgul ei tohi olla mootorit, kuid peavad olema pidurid; see ei tohi olla ohtlik võistlejatele ega pealtvaatajatele. Sõiduriistale võib mahtuda kuni kolm inimest, sellega on määratletud ka võistkonna suurus.

Isetehtud kelguga lubatakse rajale alates 16. eluaastast, nooremaid koos täisealise vastutajaga. Kõigil sõitjatel peab olema peas kiiver ning nad on kohustatud eelnevalt võistluste eeskirjadega tutvuma ning seda ka kohapeal kinnitama.

Hinnatakse võistkonna ja lumesõiduki esitlust ja tutvustust, kelgu tippkiirust laskumisel ning raja läbimise aega. Laste ja perede meelelahutuseks on ette valmistatud programm. Kalev Pärtelpoja sõnul on kindlasti lubanud kohale tulla metsatroll, kes lapsi lõbustab, mängib muusika ning üritust kommenteerib Kuma raadio saade N.A.E.L. Ka lapsed saavad kelgutamises võistelda, kuid väiksemal mäel ning tavaliste kelkudega. Auhinnad saavad nii põhiklassivõistlejad kui lapsed. Mäel on ohutuspiiretega kelgurajad, mida valvab ürituste meeskond. Peredele, riigiasutustele, üksiküritajatele ning noorteklubidele on osalemine tasuta. Osalemistasu on kehtestatud ainult erafirmadele ja selle raha eest võivad nad kohapeal ka end reklaamida.

Eelmisel aastal oli üksteiselt mõõtu võtma tulnud kaheksa võistkonda, neist üks oli kohale tulnud Paidest ja teine koosnes Tartu Kõrgema Kunstikooli õppuritest, ülejäänud võistlejad olid Jõgevamaalt. Pärtelpoja sõnul on tänavu osalejaid kindlasti rohkem kui mullu. Lähemat infot ürituse kohta saab telefonil 5115068, meiliaadressil kalev.partelpoeg@mail.ee ja koduleheküljelt www. zone.ee/talver66m.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus