Kevadring Jõgeva vutiklubidele erilist rõõmu ei toonud

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste II liigas mängivad maakonna klubid Jõgeva SK Noorus-96 ja FC Jõgeva Wolves lõpetasid liigaturniiri kevadringi kaotustega. Noorus-96 kaotas kodus kolmandal kohal olevale Tallinna JK Legion II-le 1:2 (0:0) ja FC Wolves tabeli teisele JK Narva Trans II-le 0:2 (0:1). Pärast kevadringi on meeskonna liigatabelis 13 ja 9 punktiga vastavalt 10. ja 13. kohal.

Nädal varem toimunud eelviimases mängudevoorus hävis SK Noorus-96 Tallinnas suurelt 0:6 (0:2) liidrikohal olevale FCI Tallinnale. Nagu ikka oli Nooruse meeskond hädas koosseisu kokkusaamisega ning nii pääsesid meeskonda ka mitmed SK Illi mängijad. Esimene 30 minutit suudeti vastaste survele vastu pidada, kuid siis anti alla.

Seevastu FC Wolves sai eelviimases voorus Tallinnas õige magusa võidu, kui viimase minuti väravast alistati 3:2 (2:1) Lasnamäe FC Ajax. Mängu alustati hästi, sest 7. minutil avas Denis Seikov skoori ja 33. minutil tegi Taivo Pärnamets seisuks 2:0. Kuid poolaja teisel üleminutil lõid vastased penaltist esimese vastuvärava.

Mängu 64. minutil oli Ajaxil kasutada juba teine penalti, mille German Jermakov taas realiseeris viigiseisuks 2:2. Tundus, et punktid lähevadki pooleks, kuid viimasel, 90. minutil lõi Tarvo Padar Wolvesi heaks tähtsa võiduvärava.

Iseloomulik kingitus

Laupäeval lõpetas SK Noorus kevadringi kodusel aleviku staadionil JK Legion II vastu. Mäng oli iseloomulik Nooruse selle hooaja esitusele. Mängimine lahkumistest ja vigastustest räsitud meeskonnaga, vähe võitlusvaimu ning hambutus ründeliinis. Tugeva vastase vastu oldi esimesel poolajal ometi aktiivsemad ja oli mitu head võimalust skoori avamiseks, aga väravate löömiseni ei taheta kuidagi jõuda. Nii lõi Noorus avaringis 13 mänguga 15 väravat, mis on eelviimane näitaja. Nii aga punkte ka ei tule. Senised 13 punkti annavad klubile 10. koha.

Teisel poolajal loovutati initsiatiiv külalismeeskonnale ja 72. minutil asus Legion 1:0 juhtima. Viigiväravat ei tundunud õhus olevat, kuid 87. minutil jõuti ometi ühele harvale vasturünnakule ja Kristjan Kuldmägi seadis jalule 1:1 viigi. See tundus ka lõpetuseks sobiv olevat, kuid ei. Viimasel, 90. minutil puterdati kaitsetöös ja Legion võttis 2:1 võidu.

„Meil läheb põhiline energia meeskonna kokkusaamisele, sest kõigil mängijatel ei jätku piisavalt vastutustunnet. Ehk nüüd suvepaus aitab ja sügiseks peaksid mõned vahepeal ära olnud mängijad ka tagasi tulema,” rääkis klubi üks eestvedajatest Priit Jõeäär.

FC Wolves võttis pühapäeval linna staadionil vastu JK Narva Trans II meeskonna. Jõgeva meeskond mängis sitkelt, kuid selgelt tugevama vastu ei saadud. Narvalased lõid mõlemal poolajal ühe kolli ja võitsid 2:0.

Wolves rahulolev

FC Wolves lõpetas oma II liiga debüüthooaja kevadringi 9 punkti ja eelviimase, 13. kohaga. Meeskonna treeneri Kervin Kulli sõnul võib sissejuhatusega üldiselt rahul olla.

„Ütleksin nii, et on pingeline aeg olnud. Punkte oleks võinud küll iseenesest rohkem olla, sest mitu mängu jäi hingele kripeldama. Tegelikult oleme mänginud tõusvas joones, suuri äravajumisi pole olnud. Mõned napikad kaotused, kahes mängus andsime võidu käest viimastel sekunditel. Ei saa öelda, et oleksime lati alt läbi jooksnud,” lisas Kull.

Tema sõnul on koosseis 90 protsendi ulatuses stabiilne. „Põhituumik on välja kujunenud ja see lubab sügisringile optimistlikumalt vastu vaadata.

„Ka mängukalender on meile nüüd soodsam, sest pikki sõite on jäänud vaid paar. Usun, et meeskond võtab sügisringist rohkem punkte, sest meie eesmärk on vältida väljalangemistsoonis olemist. Kuna vahed eesolijatega on napid, viib meid juba üks võit tabelis paar kohta kõrgemale,” oli Kull optimistlik.

SK Illi avas punktiarve

III liiga lõunatsoonis mängiv SK Illi/Noorus-96 avas lõpuks punktiarve, kui alistas Tabivere staadionil väravaterohkes mängus 8:4 FC Äksi Wolvesi. SK Illi asus juba 9. minutil Arti Põldese väravast 1:0 juhtima, kuid 22. minutiks jäädi 1:2 kaotusseisu. Pärast seda saadi rünnakuhoog taas üles ja vaheajale mindi juba 4:2 eduseisus. Kaks väravat tegi Lauri-Robert Indus ja ühe Kristjan Kuldmägi. Teise poolaja esimese kaheksa minutiga kasvatasid Kuldmägi ja Indus edu juba 6:2-le. Marko Murumaa löödud Äksi meeskonna kolmandale väravale vastasid kahe väravaga Kirill Matiitšin ja Kevin Liblik. Vastaste neljanda värava lõi taas Murumaa, kuid lõpuvile fikseeris SK Illi/Noorus-96 ühendmeeskonna esimese võidu III liigas.

Pühapäeval oli SK Illi meeskond lähedal lisapunktidele, kui hakkas koduväljakul südikalt vastu liigas teisel kohal olevale Valga FC Warriorile. Kui mängitud oli 15 minutit, viis ukrainlasest võõrleegionär Valentyn Kropyvko SK Illi 1:0 ette. Kuid juba neli minutit hiljem juhtisid külalised 2:1.

Vaimastvere meeskond tegi kaitsetöös jätkuvalt praaki ja nii mindi vaheajale Valga meeskonna 4:1 eduseisul. Kuid just siis, kui arvati, et mäng on tehtud, näitas SK Illi sisu. 59. minutil tegi Denis Kazakov seisuks 2:4. Väljakuperemeeste surve kandis vilja ja 80. minutil sündis vastaste omavärav – 3:4.

Dramaatilised sündmused leidsid aset viimasel minutil. 90. minutil lõi Marek Reiman 4:4 viigivärava, kuid esimesel üleminutil oskasid väljakuperemehed teise poolaja suure töö ja vaeva maha mängida ning kaotasid 4:5.