Kevadmeloodiad Äksi kirikus

Pühapäeval, 12. aprillil toimub Äksi kirikus järjekordne heategevuskontsert iidse hoone restaureerimise toetuseks.

Saadjärve kaldal asub ajalooline ja kaunis Äksi kirik. Esimesed teated Äksi Püha Andrease kirikust ulatuvad 17. sajandisse. Korduvalt on kirik  sõdade ajal hävinenud ning see on taas üles ehitatud. Iidse hoone restaureerimistööd jätkuvad tänaseni.

Et taastada ajalooline ja kogu Lõuna-Eestile oluline kirik, on moodustamisel Äksi Püha Andrease kiriku restaureerimise fond.

Esimene heategevuslik kontsert restaureerimise toetuseks toimus kirikus 17. augustil 2008. Kontsert kandis pealkirja „Augustipärlid” ja sellel esinesid Mati Palm, Toomas Kuter ja Malle Raid Eestist, Venemaa rahvakunstnik Aleksandr Dedik legendaarsest Maria teatrist ja tema õpilane Maria Proskurnina Peterburist. Orelil musitseeris Jaanus Torrim.

Sissepääsuks kontserdile oli annetus kiriku restaureerimise toetuseks.

Esimesel heategevuskontserdil koguti üle 40 000 krooni.

Sama aasta 30. novembril, esimesel advendipühapäeval teoks saanud kontserdil  „Advendivalgus” esinesid Heidy Tamme, Voldemar Kuslap, Toomas Kuter, Jaak Jõekallas ja Benno Margus.

Heategevuskontsertide traditsioon jätkub, 12. aprillil algusega kell 16 Äksi kirikus toimuv kannab pealkirja „Kevade lootus” ning sellel esinevad tenor Sergei Braga Peterburist ja sopran Merle Hillep Eestist. Soliste saadab Helin Kapten, kontserti juhib Toomas Kuter.

Sergei Braga on lõpetanud Peterburi konservatooriumi, laulnud solistina mitmetes Venemaa teatrites, kaasa arvatud Moskva ooperiteatris „Helikon”, Mussorgski nimelises Peterburi riiklikus akadeemilises ooperi- ja balletiteatris, Peterburi muusikalise komöödia teatris ja mujal.

Merle Hillep on laulmist õppinud Eesti Muusikaakadeemias ja Sibeliuse Akadeemia ooperistuudios Helsingis.

Helin Kapten on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi ja Peterburi Konservatooriumi assistentuur-stažuuri. Ta on täiendanud end Hamburgi teatri- ja muusikakõrgkoolis, praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kammermuusika kateedri juhatajana. Helin Kaptenit peetakse üheks Eesti paremaks kontsertmeistriks.

Seekordsel kontserdil on kavas populaarseimad palad maailma ooperimuusika klassikast, kaunid aariad ja duetid, mida me kõik tunneme ja armastame. Palade vahele loeb Toomas Kuter kevadeluuletusi.

Taas pääseb kontserdile annetusega.

SILVI ANTON, kontserdi produtsent

blog comments powered by Disqus