Kevadlaat Hunt Kriimsilmaga

Aasta eest algatas Maarja-Magdaleena Maarahva Selts külalaada traditsiooni.

Idee autor oli seltsi juhatuse liige Ilme Roosmäe, kes selleks lahkelt oma Kurepesa talu õue pakkus, mõttega tuli kohe kaasa ka seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg. Nii peetigi möödunud kevadel endise meierei ehk Kurepesa talu õuel esimene lustakas müügipäev, kus põhilisteks ostu-müügiartikliteks taimed-istikud, käsitöö ja väikeloomad.  Sügisel kaubeldi aga kartulite-kapsaste, õunte, mee ja muude loodusandidega ning korraldati nunnukonkursski.   Tagasi ei ole seni saadetud ka kasutatud ja uute rõivastega kauplejaid, kuigi rõivamüük laadale kindlasti tooni andma ei hakka.

Nii kevadel kui sügisel on laadale oodatud laste meisterdamistööd, millest väike näitus korraldatakse.

Möödunud pühapäeval peetud teiseks kevadlaadaks oli 11- aastane Karl Kadaja üsna põhjalikult valmistunud. Näitusele tõi ta puust meisterdatud traktori- ja helikopterimudeli, palju omakirjutatud, köidetud ja illustreeritud raamatuid ja väiksemaidki näputöid.

Karl oli vanemate ja vanavanemate abiga valmis teinud ka näitlejad oma nukunäidendisse ja laadal tuligi esiettekandele lugu  Hunt Kriimsilma  autojuhiametist. Vigurvändast võsavillem sõidutas Karli loos lahkesti kõiki metsaelanikke, kuid loomulikult tuli neil reisidel ette ka äpardusi. Nii peategelast kui tema sõidutatavaid kehastas  poiss ise.

Nii lapsed kui täiskasvanud jälgisid etteastet tähelepanelikult ja aplausiga ei oldud kitsi.

“Vaat laste jaoks just ongi sellist väikest laata vaja, et nad julgeksid siia oma käsitöid ja kasvatatud “nunnusid” tuua ning et nad saaksid siin esinemiskogemuse ja -julguse,” rõhutas laada üks korraldajatest Ilme Roosmäe, kes enne laata väikese näitlejaga peaproovigi läbi viis. Ilme sõnul on kiitust väärt kõik  teisedki lapsed, kes oma näputööd laadanäitusele näha tõid. Ta loodab, et Karli ettevõtlikkusest saavad innustust teisedki ja sügislaadal on laste väljapanekulaud juba märksa pikem.

Karl Kadaja elab  ja käib koolis Tartus, kuid veedab kõik vabad päevad Maarja-Magdaleenas vanavanemate juures.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus