Kevadkontserdile muusikarõõmu jagama

Tartu regiooni muusikakoolide ühisele kevadkontserdile, mille korraldaja on Jõgeva muusikakool, tulevad muusikaõppurid Alatskivi Kunstide Koolist, Koeru, Elva, Ülenurme, Põltsamaa ja Tartu I muusikakoolist ning H. Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist. Kokku kuulub Tartu regiooni kolmteist muusikakooli. Päris kõikidest koolidest Jõgevale seekord siiski ei jõuta, sest samal päeval on mitmeid teisigi üritusi nagu ansamblite päev Jõhvis, kandlepäev Tõrvas, lauluansamblite päev Otepääl jne.

Regiooni muusikakoolide ühist kevadkontserti korraldatakse tänavu teist aastat. Möödunud aastal oli ühiskontsert Põltsamaal Eesti Muusikakoolide Liidu kümnenda aastapäeva puhul. Edaspidi plaanitsetakse seesugused kontserdid aga muuta traditsiooniks. Kui varem on regioonides korraldatud ühiseid ülesastumisi selleks, et selgitada välja parimad üle Eesti, siis ülehomse ühiskontserdi eesmärgiks on pigem jagada omavahel ja publikuga rõõmu muusikast ning saada ülevaadet, mida head ja huvitavat kusagil tehakse.

Jõgevamaalt astub Põltsamaa muusikakoolist kuulajate ette värske ja uudne sümfoniettorkester. Jõgeva muusikakoolist esinevad klarneti-, akordioni, viiuli-, flöödi- ja lauluansambel ning puhkpilliorkester. Esmaspäeval, 25. aprillil annavad Jõgeva muusikakooli õpilased aga oma majas kontserdi linna lasteaedade lastele.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus