Kevadine tänavakoristus

Pärast lume sulamist tuleb talvel libeduse tõrjeks puistatud materjalid teedelt-tänavatelt kokku korjata. Koduses majapidamises on abiks tugevate harjastega tänavahari ja kühvel või labidas. Kui aga majapidamises leidub aiatraktor ning sõelmetega puistatud pinda on rohkem, kui käsitsi jõuab koristada, siis tasub mõelda traktori järel veetavale tänavaharjale.

Kui kohalikul omavalitsusel on kasutada spetsiaalsed tänavapuhastusseadmed, mis puistematerjali kokku korjavad ja tänava ka ära pesevad, siis kodumaja esise saab survepesuri või kastmisvoolikuga üle loputada. Pesemine on vajalik selleks, et üksteise vastu hõõrdunud kiviosakesed on tekitanud peenikese tolmu, mida on tänavaharjaga raske kätte saada.

Mida teha puistematerjalide jääkidega? Erinevate puistematerjalide kokkukorjatud jääkidega saab käituda mitmeti. Kergkruusajäägid võib puistata muru sisse, aia äärde, kasutada koos mullaga pinnase tasandamiseks või lillepeenarde rajamiseks. Sama võib teha ka graniitliiva jääkidega. Erinevalt kergkruusast, võib graniitliivajäägid kokku koguda ja neid saab uuesti kasutada. Teadma peaks seda, et teisel hooajal graniitliiva uuesti kasutades ei ole materjal enam nii puhas ja tolmuvaba, kui on uus. Selle vältimiseks saab ja võib graniitliiva pesta ja sõeluda, kuid kodustes tingimustes on see siiski üsna tülikas.

i

HANNES HALLMETS, Tondi K-Rauta aiakaupade osakonna juht

blog comments powered by Disqus